VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odborníci projednají úklid břehů nádrže

Cheb – Nepořádek, který se objevil na březích přehradní nádrže Skalka v Chebu, rozčiluje občany

23.5.2011 1
SDÍLEJ:

STARÉ VĚCI odkrylo vypuštění přehradní nádrže Skalka. Povodí Ohře teď uvažuje o očištění břehů. Foto: Deník: Jan Buriánek

Stalo se tak poté, co se kvůli opravě betonového těsnění musela vypustit větší část vody z nádrže. Na odkrytých březích přehrady se nachází nejrůznější odpadky a vysloužilé elektrozařízení. Ty jsou při běžné hladině vody skryté pod vodou. Chataře v okolí nejvíce zajímá, jestli se budou břehy od nepořádku čistit.

„Je hrozné, kolik odpadků se na březích přehrady povaluje,“ řekl rozhořčeně Jiří Dvořák z Chebu. „Když je teď hladina vody nízká, měli by to odpovědní lidé uklidit. Na břehu už jsem našel nejrůznější věci. Různé flašky od pití, polystyren, pneumatiky a další harampádí,“ dodal. Povodí Ohře, které má přehradní nádrž Skalka na starost, však zatím s žádným úklidem nepočítá.

„Skutečnost odstraňování odpadu budeme řešit v měsíci červnu. V tuto chvíli více informací nemám k dispozici,“ informoval Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře. Lidé se tak budou i nadále setkávat s odhozenými kancelářskými židlemi, vysloužilými elektrospotřebiči, plastovými lahvemi a dalším nepořádkem. Za vyhazování odpadků do řeky ale hrozí pokuty.

„Dle ustanovení § 46 odstavce. 1) z.č. 254/2001 Sb. o vodách je mimo jiné zakázáno ukládat do vodních toků předměty, kterými by mohlo dojít k ohrožení plynulosti odtoku vod, zdraví nebo bezpečnosti, jakož i ukládat takové předměty na místech, z nichž by mohly být splaveny do vod,“ vysvětlil Svejkovský. „Porušení tohoto zákazu může být sankcionováno pokutou do výše 50 tisíc korun.“

„Na vodním díle Skalka se uskuteční letos na jaře a v létě rekonstrukce návodního betonového těsnění hráze,“ vysvětlil Jan Svejkovský, tiskový mluvčí Povodí Ohře.

Autor: Jan Buriánek

23.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení