Negativní zkušenosti se zdravotnictvím v Karlovarském kraji za poslední dobu tlumočilo několik občanů regionu. Zcela opačné poznatky však má pacientka Jana Čechová z Aše. Z té se stala doslova velká obdivovatelka lékaře Františka Matějoviče z gastroenterologické poradny.

„Pokud mám tu šanci, nemohu si nechat pro sebe poděkování tomuto odborníkovi. Vážený pane doktore, tímto vám chci projevit vděk za celých 23 let, co jste pečoval o moji osobu,“ tlumočila prostřednictvím Deníku.

Přístup MUDr. Matějoviče, jeho práce a zájem o pacienty po celou jeho lékařskou praxi je podle Čechové na víc než jen na takové poděkování. „Tímto vám vzdávám hold a děkuji za vše, co jste pro mne kdy udělal. Několikrát jste mi také zachránil život a díky vám jsem vychovala do dospělosti dvě děti. A nyní mám dvě krásné vnučky,“ vyřkla při pomyšlení na pomoc ´svého´ lékaře.

Jana Čechová si ještě pamatuje, když k Františku Matějovičovi přišla na interní oddělení. Tehdy v roce 1988 zde byl primářem a sdělil jí , že má crohnovu chorobu.

„Doma jsem měla osmiměsíčního syna a operaci střev před sebou,“ vzpomínala.

„Ale díky doktoru Matějovičovi jsem se tak nebála. Vím, že to, že jsem tady, není jen jeho zásluha. Je s tím spojeno více lékařů i sestřiček, ale já hlavně děkuji jemu. Přeji mu do důchodu ještě hodně sil a úspěchu, i když už ne v ordinaci. Nikdy nezapomenu, co pro mne udělal.“