VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odchod lékařů z nemocnice v lázních se prý nechystá

Mariánské Lázně -Noví majitelé se chtějí věnovat především rekonstrukci stávající budovy

9.12.2011
SDÍLEJ:

Městská nemocnice Mariánské LázněFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Prodej Nemocnice Mariánské Lázně vyvolal ve městě značné obavy ze snížení poskytované péče a odchodu lékařů či ostatního zdravotnického personálu ze zařízení.

„Samozřejmě strach je,” přiznal František Hálek z Mariánských Lázní. „Je mi sedmdesát let a v tomto věku lékaře a nemocnici potřebuji. Nebylo by milé, kdyby lékaři začali odcházet a péče nebyla poskytována v plném rozsahu,” řekl. „Veškerá lékařská péče byla zachována,” vyvrátil obavy ředitel Nemocnice Mariánské Lázně Petr Tuháček. „Základem poskytování péče je dostatečný a kvalifikovaný personál. U malých nemocnic je případný odchod několika lékařů téměř neřešitelným problémem, ale nám se nyní podařilo personál stabilizovat,” řekl s tím, že zpět přišlo i několik lékařů, kteří už v minulosti v nemocnici působili. „Většina z těch, kteří dali před prodejem výpovědi, je stáhli, s ostatními jednáme.”

Podle jeho slov se hlásí také několik lékařů, kteří mají zájem v mariánskolázeňské nemocnici pracovat. „Jsou zejména ze Slovenska a v tomto směru jsme určitě optimističtí. Sestrám jsme navíc zvýšili osobní ohodnocení a chceme dále jednat o změně systému odměňování, i to přineslo potřebnou stabilitu. V malé nemocnici je personální zabezpečení vždy trochu křehká záležitost, ale věříme, že jsme z nejhoršího venku. Podobné problémy ale řeší nemocnice v kraji a v celé řadě dalších oblastí.”

K chvilkovému omezení provozu interního oddělení sice došlo, ale podle ředitele je už vše v pořádku. „V tuto chvíli nemocnice provozuje všechna oddělení i ambulanci a zajišťujeme veškeré služby, které souvisí s poskytováním akutní péče na chirurgii i interně.”

V souvislosti s prodejem nemocnice se objevily ´zaručené´ informace o chystaném šetření. „Snížení úhrad ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny souvisí s vyúčtováním minulých let. Toto snížení samozřejmě ekonomiku ovlivnilo, ale nemocnice má vytvořeny dostatečné rezervy. Řešením do budoucna je buď razantní snížení nákladů, nebo návrat na původní tržby. Nejlépe však kombinace obojího,” přiblížil ředitel.

V Mariánských Lázních se vede také diskuse, jak to bude se stavbou nového pavilonu. „Na poslední valné hromadě noví majitelé informovali, že výstavba pavilonu v původně uvažovaném rozsahu je z pohledu dlouhodobého výhledu rozvoje neúnosná a investice nevratná. V příštích letech se chtějí věnovat především rekonstrukci stávající budovy. O budoucí výstavbě, určitě v daleko menším rozsahu než plánoval minulý majitel, se rozhodnou až v okamžiku, kdy se potvrdí naše místo ve zdravotním systému,” dodal Tuháček.

Autor: Jana Bežáková

9.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení