Komunální odpad si bude od příštího roku svážet a likvidovat město Cheb samo. Zastupitelé na svém jednání odhlasovali výpověď společnosti, která dosud službu pro město vykonává. Důvod? Změna by měla ulehčit městské kase. Pro obyvatele ale poplatek zůstane stejný.

O úpravě řadu let staré smlouvy se mluvilo dlouho. Jenže jak se ukázalo, nebylo prý možné ji změnit. „S dodavatelem služeb jsme se domluvili na slevě," uvedl starosta Chebu Petr Navrátil. 

Jak ale starosta vysvětlil, dodatek už nebylo možné ke smlouvě připojit. „Měli jsme proto na výběr ze dvou variant: vypsat výběrové řízení, nebo si začít řešit problematiku sami." Zastupitelé nakonec odhlasovali druhou variantu. Příští rok tak začnou odpad svážet Chebské technické služby (Chetes). „Výpověď smlouvy rozhodně neznamená, že bychom byli se službou nespokojení," podotkl Navrátil. Město by ale mohlo ušetřit okolo tří milionů korun. „Druhým důvodem je flexibilita," a vysvětlil, že při změnách nebude muset město vypisovat zdlouhavé výběrové řízení, společnost Chetes bude moct reagovat hned.

Město teď má přibližně rok na to, aby připravilo vše potřebné, například nakoupilo popelnice, auta nebo i pracovní oblečení. To vše vyjde na přibližně 20 milionů korun.