Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odpůrci Václava Sloupa chystají „poslední zvonění“

Karlovarský kraj - Mohlo by se zdát, že iniciativa na odvolání radního pro školství Václava Sloupa, ve které se angažuje i mnoho Chebanů, usnula takříkajíc na vavřínech. Opak je pravdou. Zástupci nespokojených už jednali s hejtmanem Novotným a všem zastupitelům Karlovarského kraje vyjma komunistů poslali další otevřený dopis. Při jednání zastupitelů připravili také 'poslední zvonění' pro Václava Sloupa.

18.4.2013 1
SDÍLEJ:

Václav SloupFoto: Deník/Martin Rejsek

„Po schůzce s hejtmanem Josefem Novotným jsme pokládali za nutné dodržet 'gentlemanskou' dohodu a ponechat mu čas na řešení této záležitosti jak v rámci České strany sociálně demokratické, tak i v koalici," píší nespokojení v otevřeném dopise. „Doufáme tedy, že návrh řešení přednese zastupitelstvu kraje již na čtvrtečním jednání. Setrvání pana Sloupa na jeho současné pozici nadále považujeme za nepřijatelné," dodávají s prosbou všem zastupitelům, aby se zasadili o řešení této, podle nich, nedůstojné situace.

Nespokojení občané přijdou také na jednání zastupitelstva. Chystají totiž akci 'Poslední zvonění pro Václava Sloupa', kterým by chtěli dát najevo svůj nesouhlas se setrváním Václava Sloupa v jeho funkci.

A jak se ke krokům 'protisloupovské' iniciativy staví sám Václav Sloup? Pro Chebský deník se vyjádřil takto: „Dopis od studentů, adresovaný zastupitelům, jehož obsahem je opakovaná výzva k mému odvolání, jsem si už přečetl," uvedl.

„Otázka obsazení funkcí v Radě Karlovarského kraje je věcí koalice dvou politických stran, KSČM a ČSSD, a byla řešena v koaliční smlouvě, kterou by měli oba koaliční partneři, tedy i hejtman, ctít a dodržovat, pokud chtějí s druhým partnerem spolupracovat," neskrýval.

„Já jsem připraven na konstruktivní jednání o návrzích, které předloží koaliční partner na společném jednání a které povedou k naplnění koaliční smlouvy a programového prohlášení Rady Karlovarského kraje. O akci 'Poslední zvonění pro Václava Sloupa' nemám žádné informace. Pokud jde o žertovné vyjádření názorů studentů na realizaci demokracie a jejich požadavku na změnu výsledků voleb do Zastupitelstva Karlovarského kraje, potom konstatuji, že by měli páni studenti demokraticky uznávat výsledky demokratických voleb. Očekával bych spíše návrhy a náměty studentů a jejich učitelů na řešení středního školství v Karlovarském kraji, pokud podepisují petici o tom, že školství v kraji je zdevastované, ovšem do dnešního dne od těchto 'revolucionářů' nepřišla jediná myšlenka, která by mi pomohla realizovat stabilizaci školství v kraji. 'Poslední zvonění' není řešením, není konstruktivní, nemá ve výhledu výsledek," dodal.

Autor: Martin Rejsek

18.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení