VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ODS Chebska volá po změnách v CHEVAK

Cheb -Podle rady ODS Cheb by mělo jeho složení odpovídat výši majetkových podílů jednotlivých měst ve společnosti.

20.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Rada chebské oblastní ODS zaujala ostrý, negativní politický postoj k plánované výplatě dividendy ze zisku ve výši cca 24,1mil. Kč. německému menšinovému akcionáři ve vodohospodářské společnosti CHEVAK a.s. Ostatní akcionáři – města a obce z chebského regionu – by totiž měli podle návrhu představenstva obdržet pouze necelé dva miliony korun, ačkoliv vlastní téměř 70% akcií společnosti. Tento postup by měl být případně odsouhlasen na připravované valné hromadě společnosti, která se chystá přibližně za měsíc.

Rada chebské ODS dále vyzývá zástupce měst a obcí, aby na valné hromadě návrh představenstva odmítli a rozhodli nevyplatit dividendu ze zisku společnosti vytvořeného za rok 2010. Peníze by tak mohly být převedeny na účet nerozděleného zisku společnosti, investovány do dalšího rozvoje vodárenské infrastruktury nebo využity z části na rozvoj sportovních či kulturních aktivit v regionu.

Předseda chebské oblasti ODS Jan Mraček vysvětluje usnesení rady: „Nechceme připustit, aby se opakovala situace z loňského roku, kdy se i přes svolání mimořádné valné hromady na základě společné iniciativy měst a obci nepodařilo prosadit zastavení vyplacení přibližně 28mil. Kč německému partnerovi, aniž by alespoň část těchto peněz byla zpátky investována na Chebsku. Naším cílem není diskriminovat minoritního akcionáře, pouze usilujeme o napravení společné vůle akcionářů reprezentujících více než 50% akcionářských práv ve společnosti.“ Místopředseda chebské oblastní ODS a radní města Aše Jiří Červenka k tomu dodává: „Dopady ekonomické krize cítí již občané ve svých peněženkách a města v obecních pokladnách. Domníváme se proto, že výše i podíl vyplácených dividend nejsou pro letošek udržitelné a přijatelné.“

Chebské ODS se také nelíbí návrh současného představenstva CHEVAKU na jeho budoucí personální obsazení na další čtyři roky. Podle rady ODS Cheb by mělo jeho složení odpovídat výši majetkových podílů jednotlivých měst ve společnosti. Člen regionální rady ODS Petr Černý k tomu dodává: „Jednoznačně podporujeme, aby místo v představenstvu měl také zástupce města Františkovy Lázně, které je významným akcionářem.“

Rada chebské ODS také vyzývá budoucí představenstvo CHEVAKU, aby vypsalo výběrové řízení na pozici ředitele, neboť podle jejího názoru současná ředitelka Ing. Polidarová nedostatečně reprezentuje zájmy obcí a měst při správě společnosti. „Ano, sdílím tento postoj. Myslím si, že paní ředitelka by měla být vyměněna,“ podotýká Mraček a přidává komentář: „Situaci kolem CHEVAKU bude chebská oblastní ODS rozhodně dále detailně sledovat a prostřednictvím svých zástupců ve vedení měst a obcí se ji pokusí pozitivně ovlivnit ve prospěch občanů chebského regionu.“


20.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení