Strážníci v Mariánských Lázních na Chebsku častěji stíhají řidiče špatně zaparkovaných vozů. Ty poté nechávají odtáhnout odpovědnou firmou. A za odtah vozidla musí ´šofér´ zaplatit kolem tisíce korun. Zdá se, že řidiči jsou nezodpovědní.
„Neřekl bych, že ´šoféři´ jsou teď nepozorní. Nyní spíše dbají na to, aby parkovali řádně, než aby schytali pokutu,“ uvedl velitel městské policie v Mariánských Lázních Jiří Smolík. „V těchto dnech je vše v normě. Odtáhnout vozidla dáváme podle potřeby,“ dodal.


Řidiči osobních automobilů nejčastěji nevhodně parkují v době čištění města.
„Ano, musím říci, že když se v Mariánských Lázních čistilo město, tak řidiči byli opravdu neukáznění. Parkovali na zakázaných místech a my jsme museli zasahovat i několikrát denně,“ řekl Jiří Smolík.
Někteří řidiči odtah vozu městskou policií vítají.
„Je dobře, že strážníci mají v pravomoci nechat vůz odtáhnout,“ uvedl Jiří Šrámek z Chebu. „Alespoň si všichni uvědomí a naučí se parkovat pořádně. Svůj vůz parkuji vždy jinam, než tam, kde je to zakázané. Nechci platit nějaké pokuty,“ dodal.
Jiní řidiči jsou však z pravomoce městských policistů rozladěni. „Proč mě má někdo pokutovat za to, že na chvíli zastavím před obchodem, abych vyřídil nějaké věci,“ uvedl Jaroslav Novotný z Chebu.
„Policisté by měli nechat odtáhnout vozidla, která brání jízdě jiným autům,“ dodal Jaroslav Novotný.