Na sociálních sítích se to hemží nejrůznějšími vulgárními útoky na adresu současného starosty Hrkala, ale i na ostatní členy zastupitelstva. Lidé v několika stovkách příspěvků polemizují nad tím, jak špatné praktiky na radnici fungují. Současný starosta Zdeněk Hrkal však oponuje, že jde o konspirační teorie. Na sociálních sítích se objevila například informace, že hnutí ANO samo iniciovalo rozbití dnes už bývalé koalice. „Tyto informace nemám, budu moc rád, když by za mnou někdo, kdo tyto informace má, přišel a sdělil mi je do očí. Že by hnutí ANO fungovalo tímto stylem, není pravda,“ sdělil starosta Zdeněk Hrkal. Nové vedení města ve složení Zdeněk Hrkal, Michal Pospíšil a Eva Horná se s novináři sešlo v pondělí v poledne poprvé. Bývalá koalice se rozpadla při posledním jednání zastupitelstva kvůli nesouhlasu s připraveným rozpočtem města na příští rok. I když předtím s ním neměl nikdo problém.

Rozpočet tak odsouhlasen nebyl, ale to chce nové vedení co nejdříve napravit. Nový návrh totiž chtějí schválit na novém zasedání hned 11. ledna.
„V novém rozpočtu dojde určitě ke korekci cyklostezek, protože na ně se má vynaložit kolem 45 milionů korun. Jednou z nesmyslných navržených cyklostezek, která by měla vyjít na 8 milionů korun, je stezka pro cyklisty na koupaliště Dřenice, která je však řešena jen od křižovatky ke křižovatce a nemá žádnou další návaznost,“ vytkl Zdeněk Hrkal.Do nového rozpočtu by pak vedení radnice chtělo zapojit vybudování bytového domu v chebské Mánesově ulici.
Na novém rozpočtu začal starosta Zdeněk Hrkal spolu s místostarostkou Evou Hornou a místostarostou Michalem Pospíšilem pracovat hned v pondělí odpoledne.

„Sedneme si a nepůjdeme domů, dokud se rozpočet nevytvoří a neopraví tak, abychom ho mohli během úterý odevzdat finančnímu odboru. A to proto, abychom ho mohli předložit na dalším mimořádném jednání zastupitelstva 11. ledna a mohli ho v klidu odhlasovat,“ poznamenal Zdeněk Hrkal.
Než se spolupráce hnutí ANO s ostatními koaličními partnery rozpadla, předcházela tomu nedorozumění.

„Bylo nás 16, takže všichni museli být přítomni a museli souhlasit. V některých chvílích byla atmosféra třaskavá, to nepopírám. Některá vyjádření se mi také nelíbila, ale to bych nechtěl veřejně více komentovat,“ poznamenal Zdeněk Hrkal.

Kromě Antonína Jalovce musela radnici opustit i Gabriela Licková (delegována Koalicí pro Cheb a Svobodnými).

Veřejnost chce odvolaného starostu podpořit a svolala na 30. prosince od 14 hodin demonstrativní shromáždění na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v čele se studenty z Gymnázia Cheb. Jak chebská radnice potvrdila, zábor náměstí už je nahlášený. Demonstrace by se mohlo zúčastnit kolem tisícovky lidí. Ti, kteří chtějí, mohou na protest přijít se zelenými kartami, které mají vyjadřovat heslo: Zelená karta pro Jalovce.