Oblaka prachu, řev motorů a spokojení diváci. Tak to vypadalo o víkendu na starém vojenském cvičišti nad Trstěnicemi na Chebsku. Dva dny se tu proháněly motorkáři, čtyřkolkáři i terénní automobily.
Poprvé sem zavítal závod ze seriálu Off Road Maratonu. Zajímavá motoristická podívaná přilákala do jinak zapadlého koutu nejen závodníky a jejich doprovod, ale také několik stovek návštěvníků z okolí.

„Tak něco takového jsme si nemohli nechat ujít. Vždyť kdy se tady na Chebsku něco podobného vidí,“ reagoval na náš dotaz Josef Bárta z nedaleké Plané. Stejně nadšený byl ze závodů i jeho vnuk. „Nejhezčí byly ty čtyřkolky. Moc se mi líbilo, jak všude projely. Taky bych chtěl na takové jezdit,“ poznamenal pětiletý Pepan.
Na prašné cvičiště zavítalo dokonce i několik žen. „Chlapi si hrajou. Čím jsou starší, tím větší hračky potřebují,“ poznamenala Jiřina Dvořáčková z Mariánských Lázní s úsměvem.

„Pro závodníky je připravená asi šestikilometrová trať s hlinito–písečným podložím a několika technicky náročnými úseky,“ uvedl Ondřej Nachtgall, jeden z organizátorů akce. Klání se zúčastnilo na dvě stovky závodníků různých kategorií včetně dětí.