Prezidentský pár v Karlovarském kraji 

Prezident České republiky Miloš Zeman navštívil v doprovodu manželky Karlovarský kraj. V regionu zamířil do všech tří okresů. Přivítali ho v několika podnicích, besedoval s lidmi i se studenty a prohlédl si rovněž relikviář svatého Maura.

Obchvat? Ano

Práce na jihovýchodním obchvatu Chebu za celkem 392,6 milionu korun začaly v prvním čtvrtletí roku 2014. Stavbu, která má odvést dopravu z centra města, kritizovala řada občanů. Někteří z nich ji považují za zbytečnou, druzí za drahou.

Nová lávka 

Lávka u hradu Cheb od března září novotou. Město ji nechalo totiž zrenovovat. Celková částka na rekonstrukci hradní lávky vyšla na 320 tisíc korun. Hrad Cheb je jedinou štaufskou císařskou falcí na našem území a může se pochlubit dokonale zachovalou patrovou hradní kaplí, která je právem označována za poklad štaufské gotiky.
O stupeň výš se v dubnu posunula už tak jedinečná republiková dějepisná soutěž, kterou přes dvacet let pořádá chebské gymnázium. Poprvé v historii se uskutečnila krajská kola, a co víc, konala se v jeden čas ve všech krajích České a Slovenské republiky.

Zemětřesení 

Na konci května se opět s lidmi na Chebsku začala třást země. „Zemětřesení nebylo silné, mělo magnitudo 3,6 a epicentrum bylo severně od obce Nový Kostel, v hloubce ohniska 8 kilometrů," sdělil tehdy seismolog Josef Horálek z Geofyzikálního ústavu v Praze. Z globálního hlediska se podle něho jedná o velmi slabé zemětřesení. „Takových je denně na Zemi několik desítek, někdy i stovek. Z pohledu našeho území, které je téměř aseismickou oblastí, je však i takové zemětřesení výjimečné."

Miniatury slavily

Miniaturpark Boheminium v Mariánských Lázních oslavil v červnu své patnácté narozeniny. Na své oslavy připravil nejen bohatý program, odhalena byla také další z dokonalých modelů parku Zámek v Litomyšli.

Nález století

Pohřebiště z konce 12. století našli v červenci archeologové v klášteře Teplá. Pohřebiště s dvaceti hroby objevili odborníci před západním průčelím opatského chrámu kláštera.

Jan Hus v Chebu!

Dvě desítky profesionálních herců, víc než stovka komparzistů a nespočet členů filmového štábu obsadili na začátku srpna chebský kostel sv. Mikuláše. Právě tam se totiž natáčela jedna ze stěžejních scén nového dvojdílného historického snímku o Janu Husovi - jeho odsvěcení. Vedle Matěje Hádka v titulní roli se ve filmu, který režíruje Jiří Svoboda, objeví také Jan Dolanský, Milan Kňažko, Tomáš Dastlík, Petra Špalková či Michal Dlouhý.

Žandov bodoval

Vesnicí roku se stal v srpnu Dolní Žandov. Léta tvrdé práce a dřiny dopomohly k tomu, že obec získala v soutěži Vesnice roku Karlovarského kraje první místo a vytouženou Zlatou stuhu.

Největší razie

Tržnici Lipový dvůr v Aši obsadily v září přes dvě stovky policistů a kriminalistů. Důvodem byla největší razie od roku 2003. A jaké prohřešky muži zákona řešili? Šlo hlavně o falza oblečení, doplňků a cigaret.

Černý dům 

Poprask v Chebu vyvolala rekonstrukce Schirdingerova domu na náměstí Krále Jiřího, která skončila v říjnu. Dostal totiž černou fasádu. Někteří občané změnu nesli velmi nelibě, památkáři ale oponují, že jde o původní vzhled domu.

Starosta Pirát

Pirátská vlajka zavládla na radnici v Mariánských Lázních. Komunální volby zde s přehledem vyhrála Česká pirátská strana, republika tak má od listopadu historicky prvního pirátského starostu – Vojtěcha Frantu.

Konečně mají kulturní centrum 

Po roce a půl se obyvatelům města Aše otevřelo v prosinci nové kulturní centrum LaRitma. To vzniklo v prostorách prázdného objektu bývalého učiliště, které léta chátralo. Město úpravami staré továrny získalo po dlouhých letech moderní místo pro pořádání koncertů a divadelních představení. Náklady dosáhly téměř 15 milionů korun.

Hejtman Josef Novotný rezignoval

Hejtman Josef Novotný (ČSSD) oznámil rezignaci. Nedokončí tak své druhé funkční období a k poslednímu lednu 2015 z úřadu odejde. Zůstane pouze poslancem parlamentu. První muž kraje ztratil podporu v jednotlivých okresech, výjimkou bylo pouze Sokolovsko. Vyčítány mu byly hlavně dvě funkce, které vykonával.

Začala stavba bunkru

Na necelých 28 milionů korun vyjde stavba bunkru pro lineární urychlovač, na které se v prosinci začalo pracovat v chebské nemocnici. Dalších sto milionů korun bude stát samotný přístroj. První pacienty by mohl ošetřit již příští rok na podzim. Stavba tak dává lidem naději, že bude v kraji onkologická péče zachována.