VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okresní hospodářská komora Cheb se staví zdrženlivě ke zvýšení sazby DPH na 20 %

Cheb -Hospodářská komora České republiky (HK ČR) provedla celorepublikový průzkum, z kterého mimo jiné jasně vyplývá názor podnikatelské sféry: 51 % dotázaných je zásadně proti plánované změně, 33 % zvýšení respektuje, ale nevítá a pouze 16 % dotázaných podnikatelů vnímá daňovou změnu jako nutný krok.

9.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Šimánek Vít

Ptáme-li se, co přinese skokové zvýšení daňové zátěže pro podnikatelskou sféru a nejen pro ní, odpovídáme, že vážné ekonomické problémy a dopady. Radikální zvýšení přitom vůbec není ve výši jednotné sazby DPH 20 % nutné. Vnímáme pozitivně snahu o reformní kroky Vlády ČR, ale v tomto případě nenajde přímé pochopení.

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) provedla celorepublikový průzkum, z kterého mimo jiné jasně vyplývá názor podnikatelské sféry: 51 % dotázaných je zásadně proti plánované změně, 33 % zvýšení respektuje, ale nevítá a pouze 16 % dotázaných podnikatelů vnímá daňovou změnu jako nutný krok. Téměř 50 % dotazovaných zareaguje na zvýšenou sazbu DPH zvýšením cen svého produktu, 72 % respondentů se domnívá, že zvýšená sazba negativně ovlivní jejich podnikání. To jsou názory z praxe, nikoliv teorie úředníků. Pokud je náš kraj silný například ve stavebnictví, v cestovním ruchu, ubytování, lázeňství, mimořádně negativní dopady se promítnou právě v takovýchto odvětvích. Sjednotit sazbu ano, proč ne, ale zbytečně razantně navýšit více, než-li je potřeba, nikoliv. Navrhovaná sazba HK ČR ve výši 17 % je pořád lepší varianta k diskusi a Okresní hospodářská komora Cheb za ní bude při již tak nezvratných změnách plně stát. „Je známo, že na důchodovou reformu je potřeba 28 miliard korun ročně, podle propočtů HK by sjednocení DPH na 17 procent zvýšilo příjmy státního rozpočtu ročně o 42 miliard korun, proto nerozumíme zvýšení sazby na 20 %,“ řekl předseda OHK Cheb Jakub Pánik.

Ing. Josef Ciglanský, generální ředitel firmy Lázně Františkovy Lázně a.s. a člen představenstva OHK Cheb k problematice uvedl, že pro podnikatele v oboru hotelových služeb je navrhované sjednocení sazeb DPH na úroveň 20% nepříznivou zprávou. „Prakticky to bude znamenat nutnost zvýšení cen za ubytování. A to vše v době, kdy celý sektor cestovního ruchu prochází složitým obdobím. Takovýto krok může znamenat i ukončení činnosti některých subjektů v oboru. Pro lázeňství to přinese další zdražení některých vstupů, zejména potravin.“

Okresní hospodářská komora Cheb

9.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Ilustrační foto.

Chystají lampionový průvod

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Karlovarský kraj - S poi točí od svých čtrnácti let. Bydlí v Bukovanech a lítá po celém světě. Tomáš Bartoš a jeho nevšední koníček.

Budou mít nového průvodce

Mariánské Lázně -Nový propagační materiál provede turisty Mariánskými Lázněmi. Malý průvodce městem nabídne návštěvníkům vše potřebné na jednom místě.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Letošní výlov františkolázeňského rybníka Ameriky má být o mnoho lepší, než to bývalo v předchozích letech. Jaké novinky jsou připravené? A kdy se vlastně výlov koná?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení