Jejím hlavním tématem byla rostoucí nezaměstnanost, jejíž čísla zvyšuje zahájení propouštění v Sokolovské uhelné či fatální úbytek zahraničních hostů v lázních kvůli pandemii covidu, který lázeňství a cestovní ruch v kraji doslova umrtvuje.

Probírala se ale i další palčivá témata, například potíže ve zdravotnictví, stále nedokončená dálnice D6 do Prahy, odliv lidí z regionu či jak přilákat do kraje další investory a zajistit tak nová pracovní místa.

Lídři pozvaných jedenácti kandidujících stran a hnutí měli možnost prezentovat své návrhy na řešení těchto závažných a zásadních problémů, které na novou krajskou vládu v příštích čtyřech letech čekají. Jejich prvním úkolem bylo vyplnění připravené ankety, jejímž smyslem je okamžitý přehled o mínění lídrů na současnou situaci v kraji.

Online reportáž

Samotná debata se uskutečnila na statku Bernard, a toto místo nevybral Deník náhodou. Pomyslně leží uprostřed Karlovarského kraje a navíc kousek od Sokolova, který právě nezaměstnanost tíží nejvíce.

K netradičnímu setkání jsme vybrali strany a hnutí zastoupené v současném krajském zastupitelstvu nebo strany, které mají podle průzkumu Deníku největší šanci na úspěch. Pozvaní byli lídři Petr Kubis (ANO), Josef Janů (Piráti), Michal Červenka (ČSSD), Karel Jakobec (koalice ODS, KDU-ČSL), Patrik Pizinger (HNHRM, nyní Místní), Petr Kulhánek (STAN společně s KOA, VPM Cheb a TOP09), Eva Valjentová (KSČM), Karla Maříková (SPD), Josef März (Volba pro kraj s podporou Karlovaráků), Martin Gruber (Trikolora) a Markéta Sinkulová Moravcová (SNK1 - Starostové našeho kraje). 

Programem provázel šéfredaktor západočeských regionálních Deníků Kamil Kacerovský.