„V souvislosti s obviněním pana starosty je naší morální povinností, abychom vyvolali hlasování o jeho odvolání," řekl za opozici Miroslav Plevný (Alternativa) s tím, že celá kauza může poškodit pověst města.

„Zastupitelstvo se uskuteční 12. ledna od 16 hodin. Termín jsme domluvili s opozičními i koaličními partnery," sdělil Petr Navrátil. Sám rezignovat neplánuje. „Nejvyšší státní zastupitelství ničí kariéry i životy lidí obviněními, která se často nakonec ukazují jako nepodložená. Hanbu tímto způsobenou již tito lidé nemají šanci ze sebe smýt. Ve stejné situaci jsem se ocitl i já. Přestože se cítím naprosto nevinný, už na mé osobě navždy ulpí stín pochybností," řekl chebský starosta Petr Navrátil. 

Cheb má 30 zastupitelů a koalici tvoří ČSSD, ANO a KSČM. To je s tichou podporou ODS celkem 19 zastupitelů. Ti nejspíš pro starostovo odvolání hlasovat nebudou.

„Stanovisko zastupitelského klubu ČSSD je, že pana starostu Navrátila podpoříme," řekl bývalý starosta města Pavel Vanoušek.

Jasno má také chebská KSČM. „My jsme o požadavku opozice jednali a nebudeme hlasovat pro odvolání pana starosty," potvrdil chebský místostarosta za KSČM Pavel Hojda. „Nejsme přesvědčení o tom, že by porušil zákon a ještě z toho něco měl," uvedl s tím, že chtějí počkat na výsledky vyšetřování.

Podobný názor má i třetí koaliční partner. „Ctíme presumpci neviny, a tak dál platí koaliční smlouva," řekl Zdeněk Hrkal, místostarosta za hnutí ANO.

O „hlavu" starosty nejspíš nestojí ani ODS, oficiálně ale její členové o hlasování nejednali. „Jsem přesvědčený že náš klub nebude hlasovat pro odvolání pana Navrátila," řekl Jan Svoboda, který byl starostou Chebu v letech 2002 až 2010. „Myslím, že je to obvinění nesmyslné. Sám jsem v radě byl, a tak vím, jak se hlasovalo a rozhodovalo. Každému se může stát, že pro něj přijdou policisté s nějakým obviněním, které se ale nakonec neprokáže. Návrat takového člověka do politiky je pak ale téměř vyloučený."

Navrátil byl obviněn spolu s dalšími 23 lidmi kvůli údajné manipulaci s projekty v Regionálním operačním programu Severozápad a poškozování zájmů Evropské unie. 

Celé prohlášení starosty Petra Navrátila: „Nejvyšší státní zastupitelství ničí kariéry i životy lidí obviněními, která se často nakonec ukazují jako nepodložená. Hanbu tímto způsobenou již tito lidé nemají šanci ze sebe smýt. Ve stejné situaci jsem se ocitl i já. Přestože se cítím naprosto nevinný, už na mé osobě navždy ulpí stín pochybností. Pokud bych odstoupil z funkce starosty města Chebu, mohou to lidé vnímat jako přiznání mé viny, což tak není. Navíc si myslím, že stát musí být za své činy zodpovědný. Vzdáním se funkce starosty bych ztratil možnost stát žalovat o náhrady škod mě způsobených. Morálního odškodnění se již nikdy nedočkám, neboť média již nikdy nezveřejní informaci o mé nevině v takovém rozsahu, jak informují o obviněních. Jsem připraven i nadále pokračovat v započaté práci pro obyvatele tohoto města a město samotné. Dosavadní názory právních expertů hovoří pro zastavení celého trestního řízení, a proto jsem prostřednictvím svého právníka Mgr. Jiřího Schüllera podal stížnost proti usnesení o zahájení trestního stíhání mé osoby."