VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opozice v lázních přitvrdila! Už padají trestní oznámení

Františkovy Lázně -Starostka Lenka Malkovská o žalobě kvůli znemožnění pořizování videozáznamů neví

12.5.2011
SDÍLEJ:

KAMERA, která měla natáčet pro potřeby opozice , musela před posledním jednáním františkolázeňských zastupitelů zmizet. Foto: Deník: Vladimír Kučera

Napjatá atmosféra mezi volenými zástupci františkolázeňských občanů už vyústila v trestní oznámení na první ženu města i místostarostu Romana Knedlíka. To podali opoziční zastupitelé.

„Jedno trestní oznámení jsem podal na starostku Lenku Malkovskou, místostarostu Knedlíka jako na osobu odpovědnou za městskou policii (MP) a velitele MP Šollara za znemožnění natáčení jednání minulého zastupitelstva naší kamerou,“ uvedl zastupitel a bývalý starosta Ivo Mlátilík ze seskupení Františkovy Lázně - sdružení místních.

Další trestní oznámení podalo devět předchozích i současných zastupitelů kvůli podezření ze spáchání trestných činů pomluvy a křivého obvinění. „Jde o informace otištěné v Radničních listech, kdy starostka i místostarosta Šnajdauf napadli minulé i současné zastupitele z předražování zakázek a braní provizí za tyto zakázky.

To vše bez jediného důkazu o tom, že se něco takového stalo. Přitom zatím jediná finanční újma našemu městu vznikla za působení současného vedení, kdy díky zastupiteli Sčislákovi a jeho předražené zakázce muselo město rozhodnutím Krajského úřadu Karlovarského kraje vrátit část dotace ve výši 150 tisíc korun,“ uvedl Mlátilík.

Starostka Lenka Malkovská se vyjádřila, že neví o tom, že jsou na zástupce koalice podány žaloby kvůli znemožnění pořizování videozáznamů. „Ale pokud ano, má na to kdokoliv právo. Jednání na zastupitelstvu bylo dle zákona, rozhodla o tom většina zastupitelů na základě citovaného paragrafu z občanského zákoníku a koneckonců i výkladu pana Motejla, který však musí být čten celý a s pochopením.

Sdělení pana Mlátilíka, že za něj mohlo být jednání natáčeno kýmkoliv, není pravdivé. Dokonce v případě soudního sporu byl ´ztracen´ úřední záznam ze zastupitelstva a soukromý nebyl k dispozici. Jednání je natáčeno úřední kamerou, z níž záznam nebude zneužit. Co se týká druhého podání trestního oznámení, nikdy nevycházím z pomluv a drbů. Takže jsem žádného dřívějšího zastupitele nenařkla z braní úplatků a sdělení o předražení zakázek si klidně kdekoliv zodpovím, neboť je pravdivé. Pokud o něm zastupitelé nevěděli, je mi to líto, ale vnímám to jako jejich problém.“

Autor: Vladimír Kučera

12.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení