Ašská radnice dokonce zveřejnila i přesné datum, kdy se zrekonstruované plavecké prostory otevřou pro veřejnost. Celkové náklady přitom dosáhnou několika milionů korun. Přestavba bazénu byla rozdělena na tři části.

„První akcí byla modernizace dámských sprch a sociálních zařízení. Úpravy jsou už hotovy a čeká se pouze na nová zrcadla a nový žebříček do ochlazovacího bazénku," informoval Robert Vyskočil z Ašských lesů, které mají provoz areálu na starost.

Investičně i realizačně nejrozsáhlejší stavební akcí je instalace solárního systému, který má snížit energetickou náročnost provozu.

„Solární energie bude sloužit k ohřevu vody pro bazény a sprchy. Práce na této části stále pokračují. Do otevření bazénu budou práce přímo související s provozem pro veřejnost dokončeny," upřesnil Robert Vyskočil.

Třetí částí letošních prací na bazénu je provozní propojení vnitřních a venkovních bazénů. O této variantě se uvažovalo již od roku 2002.

„Letos se konečně tuto myšlenku podařilo zrealizovat. V této souvislosti jsou zde ještě menší nedodělky, ale do plánovaného termínu otevření se vše stihne," dodal Vyskočil s tím, že k otevření bazénu nejspíš dojde 11. července.