V červnu by měla být uvedená do provozu opravovaná část pavilonu B chebské nemocnice. Po skončení této etapy, která vyjde na přibližně 120 milionů korun, by se mělo začít pracovat na rekonstrukci levé části pavilonu. Nejdříve se však bude muset zpracovat projektová dokumentace.

Po zprovoznění právě opravované části čekají pacienty velké změny. „V prvním nadzemním podlaží bude nově budovaný příjezd pro sanitní vozy s návazností na urgentní příjem se zákrokovým sálem a dále oddělení radiologie s přístrojem CT, chirurgické a interní ambulance,” uvedla Andrea Bocková, mluvčí Krajského úřadu Karlovy Vary.

„Rekonstrukce zahrne i hlavní vstup do objektu, který bude rozšířen. Druhé nadzemní podlaží bude sloužit pro oddělení ARO s kapacitou šesti lůžek a oddělení JIP s osmi lůžky. V dalších dvou patrech by měla být lůžková oddělení s kapacitou třiceti lůžek pro oddělení chirurgie a interny,” vysvětlila.

Jak již Deník informoval, ve středu se v chebské nemocnici uskutečnil kontrolní den. Na stav oprav se přijel podívat také hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Ten také potvrdil, že se v krajském rozpočtu na příští rok počítá s financemi na projektovou dokumentaci pro další etapu rekonstrukce nemocnice.

„Ta má být zahájena v roce 2013,“ podotkl hejtman, který se pozastavil nad neutěšeným stavem pavilonu C, ve kterém sídlí gynekologie, porodnice a onkologie.