Oprava se dotkne především ulice V Zahradách a Kosmonautů. Náklady na rekonstrukci budou činit přes 12 milionů korun.

„Hlavním cílem revitalizace je zvýšení počtu parko-vacích míst, kterých je na tomto sídlišti akutní nedostatek. V obou ulicích bude dosavadní vodorovné parkování z větší části nahrazeno parkováním šikmým,“ sdělila tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Celkem tam budou mít obyvatelé sídliště k dispozici 115 parkovacích míst. Součástí rekonstrukce, která má být dokončena v následujících týdnech, je napříkladi vybudování nových chodníků a veřejného osvětlení.

„Celkové náklady budou činit 12,6 milionu korun. Po ulicích V Zahradách a Kosmonautů má v další etapě přijít na řadu ulice Mírová, s jejíž rekonstrukcí se počítá v roce 2021,“ poznamenala tisková mluvčí. Během revitalizace dvou zmíněných ulic na Spáleništi vznikla mezi panelovými domy provizorní parkoviště. Zatím je město rušit nechce. „Prozatím bychom je nechali, tak jak jsou, následně budeme jednat o dalších parkových úpravách na tomto sídlišti. Měla by tu vzniknout klidná zóna k bydlení. Další parkoviště časem vznikne i v ulici 17. listopadu, kde tak budou moci místní obyvatelé svůj vůz nechat. Proč bychom nechtěli provizorní parkoviště rušit, je fakt, že na tomto sídlišti budou následovat další etapy revitalizace a lidé by tuto plochu k parkování následně mohli využít,“ uvedl chebský místostarosta Miroslav Plevný.

Novinkou na chebském sídlišti budou také polopodzemní kontejnery. Mají výhodu úplných podzemních popelnic, ale jejich stavba je levnější a nedostanou se do nich bezdomovci.