Kompletní rekonstrukce podchodu u chebské galerie výtvarného umění si vyžádala uzavření až do listopadu. Město Cheb tak chce omezit pronikání mokra do galerijních prostor.

„Průchod je uzavřen v souvislosti s pracemi na odizolování budovy Galerie výtvarného umění proti pronikání vlhkosti,” informoval Tomáš Ivanič z chebské radnice. Práce na izolaci potrvají více než měsíc.

„Opravy mají být dokončeny do 4. listopadu. Náklady budou činit 2,6 milionu korun,” upřesnil Ivanič. Podle mínění Chebanů je dobře, že se dlažba v podchodu mění.
„O tom, že do galerie proniká vlhkost, jsem slyšel už dávno,” řekl Karel Plachý z Chebu. „Konečně se s tím něco začalo dít, alespoň se tak zabrání tomu, že by se některé obrazy poškodily,” doplnil.

„Podchod u chebské galerie se mi nelíbil již delší dobu,” řekla Věra Krátká z Františkových Lázní. „Část dlažby byla uvolněná a špatně se po ní chodilo. Budu se velmi těšit, až bude celá stavba hotová. Vždyť do této galerie jsem chodila mnohokrát se školou a byla by velká škoda, kdyby vlhkost tuto vzácnou stavbu poničila.”