Kvůli tomu, že část zastupitelů v Hazlově není ochotná se v klidu domluvit, je ohrožena oprava místní školy. Domluvu podmiňuje opozice ústupky ze strany druhé části zastupitelstva. To se pochopitelně nelíbí ani místním občanům, kteří už nechtějí přihlížet rozbrojům na radnici.
„Na pátek po zastupitelstvu jsem svolal pracovní schůzku, abychom se domluvili na jediném bodu. Potřebujeme schválit rozpočtové opatření, abychom mohli investovat do školy,“ poznamenal Miroslav Všetečka pověřený vedením obce.

Pracovní schůzka ale skončila neúspěchem a tak může hrozit, že pracovníci hygieny školu zavřou. Toalety jsou v katastrofálním stavu, jídelna nemá odvětrání, kuchyně také potřebuje opravy, kvůli úsporám energie je třeba zateplit budovu a vyměnit okna.
Investice by z pokladny obce činila přibližně tři miliony korun, zbytek pokryje dotace, jenže rozhádané zastupitelstvo může všechno ohrozit.

„Dotaci se nám prozatím podařilo odložit na příští rok, ale opravdu musíme schválit rozpočtovou změnu a začít s pracemi na školní budově. Proto jsem se rozhodl, že do dvou týdnů svolám zastupitelstvo, kterého se ale zúčastní pouze ti nezpochybnitelní zastupitelé, kterých je v tuto chvíli šest, abychom společně rozhodli,“ informoval Všetečka.

Jak již Deník informoval, Hazlov má devítičlenné zastupitelstvo. Tři členové záhadně rezignovali, na zastupitelský mandát si dělá nárok i desátý člověk. Všetečka ale odmítá jakkoliv přehazovat zastupitele do doby než dorazí rozhodnutí soudu. Dosud dostal jen ´dobré rady a doporučení´ od nejrůznějších institucí.

„Já jsem tady pětačtyřicet let, ale tohle jsem nezažila. Tihle mladí pro obec neudělali vůbec nic a teď se tam cpou, aby se předvedli. To je Kocourkov. Škola je na spadnutí, ale nemůže se opravovat, protože nejsou schopní se domluvit. Jde o to, aby už se konečně začalo něco hýbat,“ vyjádřila se těsně po posledním veřejném jednání zastupitelstva místní občanka. Podle jejího názoru jsou za vším machinace s obecními pozemky.

Není sama, kdo chce, aby se už situace vyřešila. Na posledním zastupitelstvu se ozývalo skandování přítomných, že chtějí nové volby.
Atmosféra houstne den za dnem pořád víc a dokonce se možná schyluje k vyřizování účtů ručně.
Toho se ostatně obává i Miroslav Všetečka. Jak prozradil, právě po minulém jednání zastupitelstva už téměř došlo k nemilé události.