Letos v říjnu by měla být dokončená rekonstrukce části chebské Májové ulice. Opravená bude nejen samotná silnice, ale také chodníky a parkovací zálivy. Místo by měly zkrášlit stromy. Celý již opravený přilehlý bulvár naplno ožije dřív – 3. září.

Provoz je v ulici od autobusových zastávek k americké škole vedený jedním směrem. Starosta Chebu Jan Svoboda vyvrátil, že by to tak mělo zůstat i po opravě. „Nadále platí, že se provoz vrátí do původního režimu,“ uvedl. „Komunikace bude mít i po dokončení prací potřebné parametry pro dva jízdní pruhy,“ podotkl.

Rekonstrukce části Májové ulice je součástí opravy chebské pěší zóny. „Stavba podle návrhu společnosti A69 - architekti byla zahájena v březnu roku 2009, přípravy na realizaci náročného projektu ovšem začaly mnohem dříve,“ sdělila Martina Kuželová, mluvčí chebského městského úřadu. „Umožnil proměnu notně ošumělé pěší zóny v moderní bulvár, který velmi ožil,“ zhodnotila.

Po festivalu FIJO a ruchu o Valdštejnských slavnostech místo projde další větší zatěžkávací zkouškou. Autoři nové pěší zóny z ateliéru A69 - architekti připravují na pátek 3. září velkou street party. Odehrávat se nebude nikde jinde než právě na opraveném bulváru. „Do 'pouličního festivalu' na pěší zóně mají v úmyslu zapojit hudebníky, tamní restaurace a bary, vyhrát si se světly, LEDpanely, chystají projekci archivních dokumentů z historie pěší zóny, oslovují 'živé sochy' a další,“ zvala mluvčí na akci. Street party začne v 19 hodin, skončit by měla o půlnoci.
Především mladé Chebany nápad nadchl.

„Je to vážně neotřelá myšlenka,“ řekl jeden z oslovených obyvatel, dvacetiletý Tomáš Macek. „Party si určitě nenechám ujít.“

Rekonstrukce pěší zóny přijde na 136 miliónů korun, přičemž město zaplatí díky dotacím necelých 15 miliónů korun.