Ve čtyřech spodních podlažích funguje od června městská ubytovna pro sportovce a umělce, kteří do Chebu přijíždějí na krátkodobé pobyty. Ve zbývající části objektu vznikly byty menších velikostí. Náklady na opravu domu dosáhly deseti milionů korun.

„V šesti podlažích bude 42 bytových jednotek o velikostech od garsoniéry po 2+kk. Vybaveny budou kuchyňskými linkami, sociálním zařízením či úložnými prostory. Část nových bytů bude sloužit pro ubytování lékařů, sester, učitelů a dalších profesí, kterých je v Chebu nedostatek,“ sdělil tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič. Zbylé chce město nabídnout k pronájmu ve výběrových řízeních s elektronickou aukcí nájemného.

„Byty jsou vybaveny novou kuchyňskou linkou včetně digestoře, dřezu, baterie a elektrického dvouplotýnkového vařiče. Dále je zde příprava na automatickou pračku,“ informovala tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Sociální zařízení (WC, sprchový kout, umyvadlo a baterie a podlahové krytiny jsou původní. Některé byty jsou vybaveny původními vestavěnými skříněmi v předsíních.

„V domě není plyn, vše je tedy na elektrickou energii. Ta je pro jednotlivé byty měřena podružnými elektroměry osazenými v rozvodných skříních. S ohledem na omezenou kapacitu původních přívodů elektrické energie do jednotlivých bytů nesmí být současně zapojeno více spotřebičů najednou. Například dvouplotýnkový vařič a rychlovarná konvice a k tomu například pračka a podobně,“ upozornil tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič.

Termíny prohlídek bytů budou nyní ve středu 12. prosince v 10 a 16 hodin, 17. prosince v 10 a 16 hodin a 7. ledna 2019 v 10 a 16 hodin. Sraz zájemců bude v uvedených termínech vždy před vchodem do domu Dyleňská 24.

„Konečný termín pro podání přihlášek je 14. ledna 2019 do 10 hodin. Předmětem výběrového řízení jsou byty v 7. až 10. nadzemním podlaží. Jde celkem o 28 bytů,“ konstatovala mluvčí.