Stavební úpravy přišly celkem na dvanáct milionů korun. Revitalizace se dočkaly ulice V Zahradách a Kosmonautů. Vzniklo tu i 111 parkovacích míst a lidem jsou tam k dispozici i polopodzemní kontejnery.

„Tato revitalizace je úspěšně za námi. V těchto ulicích došlo nejen k výstavbě nových komunikací a parkovišť, ale dokončili jsme i úpravu zeleně a veřejného osvětlení,“ sdělil chebský místostarosta Jiří Černý.

Absolutní novinkou jsou takzvané polopodzemní kontejnery, které usnadní lidem vyhazování odpadu a zároveň by měly zabránit, aby se v nich hrabali bezdomovci.

„Kontejnery jsou určené pro směsný i tříděný odpad. A objevily se v nedávno zrekonstruovaných ulicích, kde nahradily dosavadní klasické plastové kontejnery,“ sdělil tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič. Je to vůbec poprvé, co město tyto kontejnery na sídlišti umístilo.

Velkým problémem bylo parkování. To na tomto nejstarším sídlišti bylo dosud komplikované a mnoho aut na místě parkovalo nezákonně. A parkoviště jako takové mezi panelovými domy vůbec nebylo. To omezovalo například průjezd hasičů.

Revitalizace sídliště bude pokračovat i letos, kdy by měla rekonstrukci podstoupit ulice Mírová.