„Oprava obou komunikací se má uskutečnit v příštím roce. Půjde o stavbu dvou investorů Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje a města Aš. Zatímco krajská organizace opraví vlastní vozovku a mezi Šaldovou, Janáčkovou, Klicperovou a Sokolskou vystaví novou okružní křižovatku, Aš se bude na stavbě podílet úpravami svých okolních pozemků, zasahujících do kruhové křižovatky, stavbou parkovacích zálivů, veřejného osvětlení,"uvedl tiskový mluvčí Aše Milan Vrbata.

Podíl Aše na této investici je vypočítán na přibližně 15 milionů korun, realizační cena ale vyplyne až z vlastního výběrového řízení zhotovitele.

„V Šaldově a Janáčkově se mělo budovat už letos a město na svou část finance vyčlenilo. Vzhledem k tomu, že ´síťaři´ začátkem roku 2016 nebyli schopni garantovat včasnou výměnu svých zařízení, bylo dohodnuto přesunutí termínu stavby na rok 2017," vysvětlil Milan Vrbata. Se stavebním ruchem v Aši se lidé setkávají i v deseti ulicích, kde pokračuje loni zahájená rekonstrukce vodovodního řadu.