„Cílem těchto prací je vlastně vrátit systém odtoku vody do původního režimu, který zde fungoval před desítkami let," uvedl starosta Aše Dalibor Blažek. „Americký stroj umí nejen zprůchodnit původní kanalizaci, ale dokáže do ní také protáhnout potrubí nové."

Další výhodou popsané technologie je to, že kromě místa, kudy se do terénu souprava zakousne, není potřeba už provádět žádný jiný výkop. Na trase starého odpadu pracovníci už zprovoznili i dvě původní šachty.

Obnovení staré kanalizace dovolí odpojení čerpadla, které kvůli své občasné poruchovosti nezajistilo odvod vody z pavilonu na sto procent.

Vyřešení odtoku minerálky není v poslední době jediný zásah v Pasekách. Stejná firma tady už zrekonstruovala i systém jímání vody.

Ašská radnice uvedla do běhu také úpravy okolí pavilonu, kde pracovníci odboru správy majetku a investic už nechali vyčistit od náletů a spadlých stromů nedaleký pozemek. Tam Aš plánuje umístit přístřešek se sezením a stojany na kola. Vzniknout by zde měl také nový můstek přes potok Bílý Halštrov.

(wun)