Přesně tak se dá specifikovat velká vozíčkářská akce Cheb Open 2015. Tento mezinárodní turnaj handicapovaných ve stolním tenise se v sobotu odehrál v chebské sportovní hale. A tradičně nechyběli nadšení účastníci z České republiky, ale i z Německa a Slovenska.

„Přihlásilo se 40 hráčů ve třech kategoriích odstupňovaných podle míry handicapu, včetně českých reprezentantů," pochlubil se v průběhu klání hlavní pořadatel Tomáš Harant ze Sportovního klubu vozíčkářů západočeského regionu Cheb. „V áčku jich je 19, v béčku 15 a v céčku bojuje šest borců.Většina hráčů přijela už v pátek a v Chebu pobudou do neděle. Takže včera večer jsme už trochu poseděli, ale životospráva neutrpěla. To snad až dnes večer po turnaji," usmíval se Harant.

Hráči si chebský podnik pochvalují a většinou se rádi vracejí. Například Jiří Suchánek z Liberce, český reprezentant v třídě A a pátý hráč světa, je zde už poosmé. „Cheb Open má skvělou organizaci a turnaj má vysokou sportovní úroveň. Pro člověka, který je na vozíku, je právě to setkávání s kamarády hráči důležitá sociální rehabilitace. A tady si vše můžeme užít dosyta. Také ubytování nedaleko od haly je super," chválil reprezentant.

A kdo byl letos na Cheb Open ve svých kategoriích nejlepší? „V té nejprestižnější kategorii A bral zlato Karel Zmrzlý z Brna. ´Béčko´ vyhrál domácí Miloš Kalousek a v ´céčku´ dominoval Michal Vondráček z Prahy," uvedl Harant ze Sportovního klubu vozíčkářů západočeského regionu Cheb a dodal, že mezi vítěze celé akce rozhodně taky patří podavači míčků z řad studentů. Bez nich by se pořádat nedala.

„Turnaj byl skvělý zážitek. Ti handicapovaní mají víc optimismu než všichni ostatní okolo," svěřila se po turnaji patnáctiletá Radka Měchurová z Chebu. Ráda jsem pomohla dobré věci. Příští rok bych šla zase."