I tak ale nemá město vyhráno, a tak nabízí novým lékařům benefity, aby se v něm udrželi i další praktici. Cheb má totiž velkou část praktických lékařů ve vysokém věku. „Skončil mi praktický lékař Vladimír Rajzl, a tak jsem neváhal a přeobjednal se k novému lékaři Radku Měšťanovi z Tachova. Byla to pro mě obrovská úleva, protože do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli v Chebu nějaký nový lékař bude, proto jsem se zajel zeptat i do Mariánských Lázní a Plesné. Jedině tam byli lékaři ochotní mě přijmout, ale protože jsem už ve vyšším věku, nedokázal jsem si představit dojíždění. Ale kdyby se nový lékař neobjevil, nic jiného by mi nezbylo,“ sdělil senior František Novotný z Chebu.

Problém s praktickými lékaři v Chebu zaznamenali i pracovníci Všeobecné zdravotní pojišťovny.

„Regionální pobočka VZP v Plzni, pod kterou Cheb spadá, komunikuje s představiteli Sdružení praktických lékařů ČR a Českou lékařskou komorou v Chebu. Obvolali všechny praktické lékařev dojezdové vzdálenosti a někteří přislíbili, že pacienty budou přebírat. Seznam těchto lékařů je dostupný na Klientském pracovišti v Chebu, kam se samozřejmě klienti mohou obrátit,“ uvedl tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Vlastimil Sršeň.

Vedení Chebu samo bojovalo o to, aby ve městě začal ordinovat nový lékař. Nabízí i řadu benefitů.

Radní tak schválili motivační systém pro nově otevírané lékařské ordinace ve městě. To má přispět ke zlepšení současné situace, kdy se Cheb podobně jako většina ostatních měst potýká s nedostatkem zejména praktických lékařů, ale i ambulantních specialistů i stomatologů.

„Město nabízí novým lékařům zajištění zkolaudované ordinace v městském objektu první rok zdarma a následně za snížené nájemné. V souvislosti s tím už město začalo připravovat prostory pro nové ordinace v objektu bývalého domova pro seniory v Dragounské ulici. Vedle toho mohou noví lékaři od města získat příspěvek na vybavení ordinace až do výše 250 tisíc korun,“ konstatoval tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič. K dalším výhodám patří přednostní přidělení městského bytu se sníženým nájemným pro samotného lékaře nebo jeho zdravotní sestru.