Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Orlové a puštíci potěšili děti

Nový Drahov - Devět dravců přivábilo do Přírodní rezervace Soos desítky zájemců

16.8.2010
SDÍLEJ:

Devět dravců mohli lidé spatřit o víkendu v Přírodní rezervaci Soos u Nového Drahova. Konala se zde ukázka orlů, poštolek a dalších opeřenců.Foto: Deník: Jan Buriánek

Káňata, luňáky, sokoly, orly a sovice sněžné si mohli o víkendu prohlédnout lidé v Národní přírodní rezervaci Soos u Nového Drahova. Konala se tam prezentace dravých ptáků a sov. Návštěvníci se o dravcích například dozvěděli, kolik potřebují denně potravy, jak dlouho jim trvá, než vytráví a další zajímavé informace. Na místo dorazilo několik desítek malých i velkých.

Akci poprvé uspořádali organizátoři ve spolupráci se sokolníky z Čech a z Přírodního parku dravých ptáků v německém Wunsiedlu. Nejvíce se ukázky opeřenců zalíbily dětem.

„Je to tady nádherné,“ řekla desetiletá Michaela Čabradová z Chebu. „Dokonce nám sokolníci ukázali i dravce, které bychom jinak vidět nemohli. Nejvíce mě zaujala poštolka a orel,“ dodala Michaela.

„Letos jsme se rozhodli uspořádat tuto akci, protože jsme chtěli pro naše návštěvníky připravit mimořádnou událost, než jen pravidelné prohlídky naší rezervace,“ informoval vedoucí Přírodní rezervace Soos Karel Brož.

Přítomní se dozvěděli mnoho informací například o dějinách sokolnictví. To je zvláštní způsob lovu pomocí vycvičených dravců, především sokolů nebo orlů.
„Dnes jsme tu měli devět dravců a k tomu ještě dalších jedenáct máme ve voliérách,“ doplnil Karel Brož.

Návštěvníky některé informace velice zaujaly. „Přednáška byla překvapující,“ řekla Jana Čermáková z Chebu. „Velmi mě zaujaly informace o tom, kdo může dravce držet a kdo ne,“ dodala. Mezi dalšími věcmi, které lidi ohromily, byly například zprávy o tom, že sokolnictví je staré více než tři tisíce let a jeho počátek byl ve střední Asii.

„S dravcem nemůže lovit obyčejný člověk. Napřed se musí zájemce zúčastnit několika zkoušek,“ upozornil Brož.
Na závěr přednášky si mohly děti některého z dravců i podržet na speciální rukavici. „Moc se mi líbilo, že jsem si mohla poštolku vzít na ruku. Vůbec jsem se jí nebála,“ pochlubila se šestiletá Olga Jandová ze Sokolova.

Autor: Jan Buriánek

16.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení