Oslavy dvacátého výročí takzvané Sametové revoluce se neomezily jen na 17. listopad. V Aši si například připomenou výročí pádu komunismu až v sobotu 21. listopadu na Poštovním náměstí. Akce začne v 10 hodin.

Návštěvníci se mohou podívat na autentické záběry z roku 1989, čeká na ně i výstava dobových dokumentů.

Lidé nejen na Chebsku se ale dělí na dva tábory. Jedni si nemohou převrat vynachválit, další si myslí, že se vlastně nestalo nic, co by bylo třeba slavit.
„Revoluce byla dobrá. Normální lidé na ni čekali jak na smilování a všemožně její vznik podporovali před i po dobu jejího trvání,“ poznamenal jeden ze čtenářů v internetové diskuzi. „Horší to bylo po ní. Komunisté se nepostavili na vedlejší kolej, neuplatnila se kolektivní vina a zůstali ve všech funkcích v dosahu kapitálu, známostí a moci. A to byla největší chyba. Proto je mnoho lidí naštvaných, protože se vlastně nic nestalo.“

„Češi si zvykli za komunismu na to, ze se o ně stát staral, že je vedl za ručičku, že se měli relativně dobře, měli zajištěná pracovní místa, více či méně slušné platy, a na to, že na pomeranče, mandarinky a banány se holt před Vánoci ta fronta vystojí,“ oponoval mu živnostník Jan Kopál z Chebska. „ Je třeba se přeorientovat, ale to chce více času a jiný přístup nás všech. Mladí, kteří v této době vyrůstají, už všechno vidí jinak a přirozeně,“ dodal.