Nepozornost, nebo vliv počasí? Dvě 17leté dívky, s největší pravděpodobností žákyně střední školy, v chebské ulici Baltazara Neumanna vběhly přímo pod kola osobního vozu, který nestihl dobrzdit. Naštěstí vyvázly obě jen s lehkým zraněním, jedna z nich odjela sanitkou na chirurgii.

„Převezli jsme ji na chirurgii chebské nemocnice s naraženou kyčlí,“ sdělil krajský mluvčí záchranky Lukáš Hutta. „Řidič ve věku 36 let jel po ulici Baltazara Neumanna směrem k Májové ulici a do cesty mu vběhly dvě chodkyně,“ popsala průběh nehody chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Po střetu s vozidlem skončily obě v ošetření lékařů,“ dodala.

Co a jak se stalo, je předmětem šetření chebských policistů. Svou roli mohlo sehrát i mrazivé počasí a namrzlé silnice. Na Chebsku se totiž kvůli tomu odehrálo již několik kolizí. Například řidič nákladního automobilu s přívěsem na silnici R6 u Odravy skončil na boku. „Nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a povětrnostním podmínkám a převrátil se na bok,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Přitom vysypal náklad a poškodil vozovku. Vzniklá škoda činí 120 tisíc korun,“ doplnila. Dechová zkouška byla negativní.

Na obchvatu Aše se mimo cestu dostal další kamion.

„Naštěstí tam nic nevytékalo, takže hasiči nemuseli zasahovat,“ poznamenal mluvčí hasičů Karlovarského kraje Martin Kasal. S otevřením nového úseku R6 se teď stává dost nehod i na mostě poblíž Kynšperka nad Ohří. Nová komunikace láká řidiče k vyzkoušení, co jejich automobil dokáže. Včera například za mírnou zatáčkou na namrzlém můstku skončila na svodidlech hned tři osobní vozidla, jejichž šoféři nestihli včas zareagovat. „O mnoha nehodách se policie ani nedozví,“ dodala ještě Hrušková. Pokud škoda nepřesáhne sto tisíc korun, a účastníci jsou schopni se v klidu domluvit, nejsou povinni šoféři policii ke kolizi volat.