Výstavu amatérských fotografií zahájil o víkendu v kostele svatého Wolfganga v Ostrohu kromě starosty Jana Ryby i český režisér Ondřej Kepka.
Mnozí si jej pamatují coby Honzíka ze seriálu Arabela.

„V srpnu vyhlásíme vítěze a ještě měsíc tu budou fotografie viset,“ uvedl starosta.
„K Poustce mě váže dlouhodobé rodinné přátelství s rodinou Caranů,“ řekl Ondřej Kepka. (Radovan Caran je jedním ze zakladatelů Sdružení na obnovu kostela sv. Wolfganga – pozn. redakce)

„Já sám jsem amatérský fotograf, i když částečně profesionalizovaný.
Obdivuji všechny, kteří se tomuto koníčku věnují.“ Jak řekl, už si vybral fotografie, kterým dá svůj hlas. Vítězné snímky totiž zvolí návštěvníci kostela prostřednictvím hlasovacích lístků. Na tabulích je možné spatřit skutečně zajímavé snímky od několika vystavujících v příjemné atmosféře historické památky.

Ta mimo jiné slouží i k pořádání kulturních akcí.
„Můj otec v těchto místech učil v 50. a 60. letech a v té době vzniklo s Caranovými celoživotní přátelství. Jezdil jsem sem coby dítě, i když ne tak často. Tady jsem poprvé držel v ruce videokameru,“ vyznal se.
S filmováním se do okolí Poustky a Františkových Lázní vrací. Právě v těchto dnech zde probíhá natáčení úsměvné komedie Horký pramen podle scénáře Jana Míky, autora seriálu Život na zámku.

Z tohoto natáčení přineseme našim čtenářům reportáž.
„Znalci se budou divit, co všechno tady je,“ poznamenal, když vysvětloval, jak se natáčí film. Například v Poustce vyroste botanická zahrada. „Všem místním se omlouvám,“ dodal s úsměvem. V titulních rolích se objeví například Václav Vydra nebo Simona Postlerová.
V polovině července se filmaři do Poustky ještě vrátí.
Ondřej Kepka v současné době točí pro televizní vysílání pořad o fotografování a točení. Seriál s názvem Zoom už odvysílal dva pilotní díly a od září poběží pravidelně každý týden. „Snažím se lidem ten výklad zlidštit,“ řekl. Ne to nejdražší vybavení je podle něj podstatné ke kvalitní fotografii.