Ještě letos by měla začít diagnostika Ostrovského mostu v Karlových Varech. Vedení radnice už zná zhotovitele. V prvním výběrovém řízení totiž cena přesáhla předpokládanou částku. „Chtěli jsme se dostat pod dva miliony korun. A teď se to podařilo. Diagnostiku provede Centrum dopravního výzkumu společně s Českým vysokým učením technickým,“ uvedl náměstek primátorky Petr Bursík, který předpokládá, že během zkoušek nastanou dopravní uzavírky. Centrum na to bude mít 210 dní od podpisu smlouvy.

Velkou diagnostickou zkoušku, která trvala téměř rok, podstoupil před nedávnem i Chebský most. Odborníci pak na jednání zastupitelstva naznačili různé varianty řešení. Ty jsou celkem čtyři. Kvůli nevyhovujícímu stavu mostu, který ale není třeba bourat, se musí se stavebními pracemi začít nejpozději do tří let.

Ilustrační foto.
Hygiena zavřela celou školu, na další opatření se čeká

„Mezitím se uskutečnilo sezení s odbornou veřejností. Většina se shodla na jedné variantě,“ naznačil Bursík.

Návrh počítá s utlumením provozu na Chebském mostě, kde by byl zachován provoz jen pro městskou hromadnou dopravu a integrovaný záchranný systém. „Pokud by k tomu došlo, musí se vyřešit doprava v této lokalitě,“ doplnil Bursík. Prioritou by pak byla výstavba nového mostuv Charkovské ulici.