Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Pavla Hojdu

Chebsko - Na sklonku srpna se uskutečnilo pro český export, investice a obchod velmi zajímavé ´China investment fórum´. Toho jste se aktivně účastnil. Myslíte, že bude pro naše hospodářství přínosné?

4.9.2014 3
SDÍLEJ:

Pavel Hojda z Chebu.Foto: Foto: archiv

Otázka pro Pavla Hojdu, chebského zastupitele a odborníka v dopravě: 

Na sklonku srpna se uskutečnilo pro český export, investice a obchod velmi zajímavé ´China investment fórum´. Toho jste se aktivně účastnil. Myslíte, že bude pro naše hospodářství přínosné?

Fórum se týkalo budoucí a možné spolupráce zejména v oblastech průmyslu, energetiky, infrastruktury, informačních technologií, vědy a výzkumu, dopravy, obchodu, finančnictví a zdravotnictví. Jeho význam byl zdůrazněn účastí vicepremiéra Státní rady ČLR Zhang Gaoli, premiéra vlády ČR Bohumila Sobotky a velkého množství podnikatelů, odborníků a politiků z Číny, ČR a dalších států bývalé východní Evropy. Významné bylo i místo jednání a setkání Pražský hrad. Měl jsem možnost zúčastnit se panelové diskuse zabývající se oblastí těžkého průmyslu, strojírenství a energetiky v Míčovně Pražského hradu a slavnostního zakončení fóra v Jižních zahradách Pražského hradu. Byl jsem příjemně překvapen množstvím zúčastněných a velkým zájmem o užší navázání spolupráce v uvedených oblastech fóra a zejména významem, který mu přikládá nejen česká, ale i čínská vláda. Měl jsem možnost se zúčastnit podpisu konkrétní smlouvy mezi českou stranou zastoupenou Fermat CZ a čínskou společností Jinding China na založení společného strojírenského podniku a současně prezentaci prvního středoevropského technologického parku v Číně v provincii Hebei, nacházející se v okolí Pekingu a s počtem obyvatel více než 80 milionů. Z celého jednání fóra byl cítit velký optimismus obou zúčastněných stran z budoucí vzájemné ekonomické a vědeckotechnické spolupráce. Někteří hovoří o náhradě za ztráty z ruského trhu a ekonomické spolupráce s Ruskem. Věřme, že i reprezentativní účast z čínské strany nastínila zásadní obrat v podmínkách podnikání, obchodu a vzájemné spolupráce česko-čínských obchodně-ekonomických vztahů.

Autor: Vladimír Kučera

4.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení