Otázka pro Petra Horkého, místostarostu Mariánských Lázní: 

Prázdniny patří dětem. Mají ty mariánskolázeňské dostatečnou možnost vyžití? A mohou se se začátkem školního roku těšit na nějaké novinky?

Kromě nejrůznějších letních festivalů a programů náš Městský dům dětí a mládeže Dráček připravuje tradičně na prázdninové měsíce několik akcí. Jednak to jsou zpravidla dva tematické pobytové tábory. Téma letošního prvního tábora bylo ´Hobit´. Druhý pobytový tábor na téma ´Detektivní kancelář´ proběhne od 10. do 21. srpna. Oba byly již dlouho beznadějně vyprodány. Další atraktivní nabídkou je tak zvaný příměstský tábor, který bude přímo v domě dětí a mládeže, a ten se odehraje v týdnu od 25. do 29.srpna.

Už jsem s Deníkem hovořil o nové třídě v Mateřské škole Vora, která již slouží svému účelu. Největší prázdninovou akcí je bezesporu oprava fasády na ZŠ Jih. Ta bude hotova do konce prázdnin a já jsem rád, že tato rekonstrukce probíhá, hned z několika důvodů. Jednak se oprava již delší dobu odkládala a je dobře, že zastupitelstvo města uvolnilo 4,5 milinu korun na její realizaci. Dále mám radost proto, že jsem na této škole působil a i po letech k ní mám blízký vztah. A konečně mne těší, že bude mít škola fasádu v příjemných a veselých barvách.