Otázka pro Petra Horkého, místostarostu Mariánských Lázní: 

Město Mariánské Lázně monitorují kamery už přes tři roky. Nyní se hovoří o rozšíření dohlížecího systému. Jste přesvědčen, že se jedná o nezbytnou investici?

V současné době má město v kamerovém dohlížecím systému osm kamer, které jsou umístěny jednak v centru města, dále u škol a také v problematických místech na sídlištích.

Záběry z kamer jsou 24 hodin denně monitorovány jak městskou policií, tak Policií České republiky. Provoz kamerového systému se odrazil zejména ve zlepšení celkové bezpečnostní situace ve městě, ubylo drobné vandalství, snížila se pouliční kriminalita. Kamerový systém také slouží při ochraně městského, ale i soukromého majetku. O několika případech se mohu zmínit konkrétně. Poté, co maminka nahlásila na služebnu strážníků, že se jí ztratilo děcko, bylo během několika okamžiků pomocí kamerového systému objeveno a předáno mamince. Podobně systém zafungoval při pátrání po čtyřnohých miláčcích…

Kamerový systém také pomohl identifikovat účastníka dopravní nehody, který z místa nehody ujel. Byť město Mariánské Lázně financuje budování kamerového systému a jeho provoz z vlastních prostředků, jsem přesvědčen, že to jsou velice dobře vynaložené peníze.

V nejbližších dnech bude dohlížecí kamerový systém rozšířen o tři nové kamery. Jedna bude ´hlídat´ nové sousoší mocnářů, druhá bude v prostoru kruhového objezdu a třetí u lanovky a slalomového svahu.