V úterý 5. prosince od 17 hodin jsou všichni naši příznivci srdečně zváni na již tradiční mikulášskou nadílku, která se tentokrát uskuteční nikoliv ve vánočně nazdobené hradní kapli, nýbrž v kostele sv. Kláry!

Dárkové balíčky pro své potomky mohou zájemci přinášet již o víkendu 2. a 3. prosince mezi 10. a 15. hodinou na hradní pokladnu. Balíček musí být označen jmenovkou, aby svědomitý Mikuláš poznal, komu je určen. Přinášet dárky bude ovšem možné i 5. prosince od 15 hodin přímo do kostela sv. Kláry. Na všechny příchozí se těší štědrý Mikuláš se svým doprovodem hodným andělem a rozpustilými čerty. V prosinci bude chebský hrad o víkendech 16. 17., 23. 24. a 30. 31. prosince z provozních důvodů uzavřen.

V období od listopadu do března je jinak chebský hrad přístupný o víkendech od 10 do 15 hodin v omezeném zimním režimu. Veškeré hradní interiéry jsou z důvodu jejich nezbytné ochrany před nepříznivými klimatickými vlivy uzavřeny. Volně přístupné je tedy celé rozlehlé hradní nádvoří, torzo románského paláce a barokní pevnostní val, z něhož se nabízí velmi pěkný pohled na část města a blízké okolí. Vstup na hrad je v zimním období zdarma!