„V tento překrásný adventní čas jsme přišli nazdobit vánoční stromeček a zvířátkům tak v mrazivém počasí dopřát nějaké dobroty,“ uvedli v knize návštěv a dopsali, že byly tři stupně pod nulou a létaly kolem krásné mraky.

Lesný je zajímavým místem pro nenáročný zimní výlet, najdete zde i turistický přístřešek a kamennou mohylu s křížem. Od loňska je zde také dřevěný kříž se stříškou, lucerničkou a tabulkou se vzpomínkou na zesnulého mykologa Jiřího Pošmuru. „Tento strom, habr obecný, zde roste k uctění památky mykologa, dlouholetého předsedy mykologického klubu Slavkovský les,“ stojí psáno na kříži v jehož těsné blízkosti je zasazen zmiňovaný habr.

Kolonáda v Mariánských Lázních září vánočními světly
OBRAZEM: Kolonáda v Mariánských Lázních září vánočními světly

Přes Lesný vede modře značená turistická trasa, která je součástí evropské dálkové trasy. Vyznačená trasa E3 je v projektované délce 6950 km pro pěší turisty a vede po Evropě od Španělska na východ do Bulharska. V terénu je vyznačena tabulkami s uvedením E3 a pásovým značením různých barev.

Vrchol Lesný leží v nadmořské výšce 983 metrů, zajímavostí je, že tři kilometry vzdálená Lysina je o pouhý metr nižší. Mimo značenou trasu, asi sto metrů severně od vrcholu v lese, se ukývají ruiny několika stavení. Nadšenci z Tachova tam před lety objevili, že ke stavením vede podzemní telefonní kabel. Údajně mělo jít o německé objekty využívané za druhé světové války.