Jak ještě více přilákat návštěvníky, vymýšlejí stále kasteláni zámků a hradů na Chebsku. Lidé tak mohou zažít například noční prohlídky, soutěže nebo jarmarky.

Sezona už začala na zámku Kynžvart. Tam mohou v dubnu návštěvníci zavítat o víkendu a o svátcích. Ani tady nezůstávají s doprovodnými akcemi pozadu. „Už 10. dubna bude páter Řehoř povídat o jarních tradicích a křesťanství," přiblížila Lenka Karlíčková ze zámku Kynžvart. Na příchozí čeká také tradiční jarmark. „V červenci se mohou zájemci utkat v tradiční soutěži, jejíž základní podmínkou je absolvovat přibližně sedmihodinovou prohlídku," přiblížila Karlíčková.

„Slavnostní zahájení nové hradní sezony na chebském hradě se uskuteční o víkendu 12. a 13. dubna," informoval kastelán hradu Tomáš Dostál. Ani tady nepřijdou návštěvníci zkrátka. Vrátí se například do časů císaře Barbarossy, děti si užijí rozverný festival pro malé i velké Pohádková zahrádka. „Uskuteční se také Svatojánská noc, slavnost letního slunovratu či noční strašidelné prohlídky. Pekelný rej našich hradních duchů a strašidel se bude konat na začátku července," dodal kastelán.