Občané se už seznámili s pamětními deskami symbolizujícími osobu fenoména nejen české kultury Járy Cimrmana. Po něm totiž přejmenují základní uměleckou školu (ZUŠ). A bude takového názvu jediná v ČR.

„Pamětní desky byly vyrobeny ve více variantách, ze kterých jsme vybrali tyto dvě," upřesnil zástupce ředitelky školy Bohumil Polívka v Divadle Boženy Němcové, kde při koncertu učitelů ZUŠ také tato důležitá umělecká díla představili. „Zatím neplánujeme provizorní umístění pamětních desek na starou fasádu školy. Pamětní desky budou uloženy ve skladu keramiky, a až přijde ten správný čas, nainstalujeme je na novou fasádu. Pokud by se rekonstrukce fasády odložila o více jak jeden rok, pak desky nalepíme na dřevěný podklad, který přišroubujeme provizorně na starou fasádu, aby se desky neponičily. Pod těmito deskami bude ještě na nové fasádě napsané motto Járy Cimrmana: Smyčec není bicí nástroj…," dodal a upřesnil, že jedna deska zachycuje Cimrmanovo koupání na populární Americe.

A v jaké časovém horizontu vidí opravu venkovní omítky školy místostarosta Františkových Lázní Jan Kuchař? „Letos žádáme o dotace potřebné k rekonstrukci fasády. Věřím, že se opravy dočkáme do jednoho roku," doufal.