„Chceme se v letošní sezoně zaměřit také na pobyty rodin s dětmi,“ informoval spolumajitel parku Tomáš Slifka. Zvířecí novinka tak podle jeho slov udělá velkou radost dětským i dospělým návštěvníkům.

Koníci budou měřit v kohoutku 75 centimetrů. „Plemeno Miniature Horse je vzácné a není jednoduché tyto koně vůbec opatřit. Nakonec se to podařilo a myslím, že náš park bude asi jediné místo v České republice, kde budou tito koně volně k vidění,“ řekl Tomáš Slifka.

Park se ale nerozroste jen o zvířecí miláčky. Už tak početnou rodinu modelů doplní další tři nové. Do prázdnin chce park představit model kostela Božího těla v Gutech. „Je to další z řady modelů, které už nikde jinde na světě lidé nespatří. Památka shořela po žhářském útokuv srpnu 2018,“ uvedl. „Následně se zvedla vlna solidarity a je naděje, že v brzké době se začne stavět kostel nový. Téma nám přišlo zajímavé a rozhodli jsme se celou věc touto cestou podpořit.“ Další novinkou bude továrna Bohland a Fuchs z Kraslic. Bývalá továrna na hudební nástroje v Kraslicích má zase vzpomenout na slavné časy vzkvétajícího průmyslu v západočeském pohraničí. „Kromě toho jsme zrekonstruovali dětské hřiště, rozšířili počet laviček v areálu,“ dodal.