Parkovací dům z bývalého 'kulturáku' na chebském sídlišti Zlatý vrch nevznikne. Nedovolí to jeho statika. Šlo o poslední variantu, jak objekt uchránit před demolicí.

„Hledali jsme cestu, jak objekt využít. Poslední nápad byl vestavět tam parkovací dům," uvedl chebský místostarosta Pavel Hojda. Jak však doplnil, statika objektu to nedovoluje.

„Připravuje se proto demolice," potvrdil s tím, že by se k bourání mělo přistoupit příští, nebo přespříští rok. Budova je zabezpečená a město chce nejdříve zdemolovat bývalá kasárna.

Stavbě nového parkovacího domu město nakloněné není. Finančně náročná by byla jak jeho stavba, tak jeho provozování.

Bývalý kulturní dům na sídlišti Zlatý vrch nabízí chebská radnice ještě stále na svém realitním webu, a to za 7 625 tisíc korun. Že by se však našel nějaký zájemce, není moc reálné. O jeho prodej se snaží dlouho, dokonce nabídla obyvatelům desetiprocentní provizi, pokud najdou kupce. O chátrající objekt ale nikdo nakonec zájem neměl.

Město získalo třiadvacet let starý objekt v závěru roku 2002 od Ministerstva financí bezúplatně s tím, že by v případě prodeje jinému subjektu muselo České republice zaplatit 7,1 milionu korun, tedy výši poslední vyvolávací ceny ve veřejné dražbě. Všechny iniciativy, které radnice podporovala, ztroskotaly na následném 'vystřízlivění' druhé strany. Zájemci většinou rychle pochopili, že by účelné využití tak velkého prostoru bylo nad jejich síly. V rozlehlém objektu, který byl navržený původně jako kulturní dům s restaurací, nějaký čas sídlila výrobna oplatek, místo na svá představení zde našlo Divadlo bez hranic.