„Pro automaty jsme se rozhodli, protože chebský hypermarket se nachází v centru města v těsné blízkosti pěší zóny a jednalo se o jediné bezplatné parkoviště v lokalitě. Používali ho pro bezplatné parkování všichni, kdo šli do centra města, a toto bylo neustále plné," uvedla mluvčí hypermarketu Judita Urbánková.

To vedlo podle vedení společnosti k odlivu zákazníků. „Nakupující pak bohužel nemohli u hypermarketu zaparkovat a vyhledávali jiné možnosti, kde nakoupit. Dříve jsme zkoušeli systém s parkovacími terčíky, v této lokalitě však tento systém nebyl dostatečně efektivní," podotkla mluvčí.

Nyní mohou lidé na parkovišti stát déle než jen dvě hodiny zdarma, což bylo možné s terčíky. „Na rozdíl od předchozího systému umožňuje elektronický závorový systém legální parkování na parkovišti déle než 2 hodiny. První 2 hodiny jsou bezplatné, 3. a další hodina jsou zpoplatněny dvaceti korunami," upřesnila mluvčí.

Obyvatelé byli závorami šokováni. „Nebyla jsem tu dlouho nakupovat a závory mě dost překvapily," řekla Alena Malá z Chebu. „Vždyť v Chebu se zadarmo nebude moct stát za chvíli už nikde," dodala.

„Automat má čidlo proti uzavření závory v případě, že se v její dráze nachází předmět (člověk, automobil), a nehrozí tak škoda nebo úraz. Dále má systém ochrany proti zneužití, kdy není možné, aby si člověk stoupl například před vjezdovou závoru, vyzvedl nový lístek a pak ho vhodil do odjezdového automatu," upřesnila mluvčí s tím, že v budoucnu se počítá i s doplněním detekce registračních značek vozidel.