„Karty je možné zakoupit v kanceláři na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v pondělí a ve středu od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. A následně je to možné i v úterý a ve čtvrtek od 9 do 12 a od 13 do 14 hodin. V pátek si mohou lidé kartu vyřídit od 9 do 11.30,“ vyjmenoval tiskový mluvčí města Tomáš Ivanič. Nově je možné také zaplatit za parkování v centru města Chebu pomocí SMS zprávy anebo přes mobilní aplikaci Sejf. Potvrzení přijde na displej telefonu. V případě, že u údajů, které se týkají bydliště a vozidla, nedošlo ke změně, nebudou už nynější držitelé parkovacích karet vyplňovat žádost o jejich vydání. Parkovací karta pro rok 2019 je platná až do konce ledna 2020.

Ilustrační fotografie.
Chlapce, po kterém pátrali policisté, unesla jeho matka

„Abychom řidičům usnadnili hledání volného parkovacího místa, rozšířili jsme některé parkovací zóny tak, aby měli obyvatelé Chebu větší šanci zaparkovat. Tak například do Modré oblasti číslo 5 v ulici Šlikova mohou získat parkovací kartu také občané z ulice Březinova, která dosud nebyla zařazena do žádné parkovací oblasti,“ přiblížil starosta města Chebu Antonín Jalovec.

Modrá oblast číslo 11 v ulici 26. dubna je rozšířena o část ulice K Nemocnici podél Městských sadů. Možnost získání parkovací karty do této oblasti tak nově získali obyvatelé přilehlých částí ulic K Nemocnici a Májová. „V Modré oblasti číslo 3 ve Školní ulici mohou parkovat i držitelé parkovací karty pro Oblast C na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Rezidentní parkovací karta pro Modrou oblast číslo 2 v ulici Valdštejnova a Obrněné brigády na rok 2020 stojí pro první auto pouze 100 korun. V této lokalitě probíhala podstatnou část roku 2019 rekonstrukce komunikací. Snížením ceny chce město místním vykompenzovat loňské omezené možnosti parkování,“ dodal tiskový mluvčí Tomáš Ivanič. Rezidentní parkovací karta pro ostatní parkovací oblasti stojí v případě prvního auta 600 korun. Celodenní abonentní karta pak stojí místo dosavadních 5000 nově 3500 korun.

Každý rok vypouštějí vodohospodáři vodu nejen z přehradní nádrže Skalka. Při tom se lidem odhalují kouzelné scenérie, které jsou jinak celý rok pod vodou. Například hromady břidlic podél břehů přehrady anebo i staré cesty.
Upuštěná přehrada odhalila, co se skrývá pod vodou