Kvůli tomu, že se na chebském sídlišti Skalka nedá večer zaparkovat, chce město Cheb parkovací plochy rozšířit. Zástupci města se setkali s občany sídliště, aby s nimi plánované akce rozebrali. Někteří občané se začali také obávat, že by se snad mělo začít za parkování na sídlišti platit. Nic takového však nehrozí.

„Podle již zpracované studie úprav komunikací na Skalce je v současné době na sídlišti zhruba osm stovek oficiálních parkovacích míst, což je s ohledem na dva tisíce bytů a čtyři a půl tisíce obyvatel počet zcela nedostatečný. Díky plánovaným úpravám by jich přitom mohlo přibýt až 640,“ řekl Tomáš Ivanič z chebské radnice.

Momentální situace rozčiluje mnoho občanů. „Je to hrozné, když přijedu v šest večer, nemám u svého panelového domu ani jedno místo k zaparkování,“ řekl Josef Kulhavý z Chebu. „Parkoviště se měla rozšířit už dávno,“ dodal. Rekonstrukce parkovišť na sídlišti se bude uskutečňovat během několika let.

„Už letos má být zrekonstruována část ulice Lesní, konkrétně její úsek v zadní části sídliště od ulice Přátelství po zatáčku s odbočkou k hrázi přehrady. Na rekonstrukci této části Lesní ulice je již zpracována i projektová dokumentace,“ upřesnil Ivanič. Někteří obyvatelé sídliště se obávají, že by se za stání přímo u panelových domů mělo platit.

„Zaslechl jsem, že by si řidiči, kteří chtějí mít své auto zaparkované u panelového domu, měli za místo zaplatit anebo by si měli auto nechat na jednom z hromadných parkovišť na sídlišti. Přijde mi to ale nelogické,“ řekl další z šoférů, dvaašedesátiletý Miroslav z Chebu. „Navíc pokud si zaparkuji automobil na hromadném parkovišti, které je od mého panelového domu daleko, tak na své auto ani neuvidím a to mě znervózňuje,“ doplnil.

Žádné poplatky za parkování se zatím neplánují. „Podle vyjádření odboru silničního hospodářství a dopravy se do doby dokončení komplexní výstavby parkovacích míst o této alternativě zatím neuvažuje,“ informoval Tomáš Ivanič. „Zatím se pronajímají pouze parkovací boxy ve zrekonstruovaných vnitroblocích.“ Ty se nachází například v ulicích Dlouhá, Krátká, Valdštejnova a pěti dalších.