Od začátku roku se někteří Chebané vzpamatovávají z nových zón placeného stání. V polovině roku by mělo navíc míst, kde zdarma nezaparkujete, přibýt.
„Je to šílené, nevím, koho to mohlo napadnout,“ řekl jeden z řidičů, který se snažil v centru zaparkovat. „Zásobovači mají z takového nařízení jistě radost,“ dodal ironicky.

Jak uvedl chebský starosta Pavel Vanoušek, objevují se ale také opačné hlasy. „Obracejí se na nás obyvatelé z jiných ulic a navrhují, že by se podobně mohlo parkování vyřešit i u nich,“ řekl s tím, že jde ale často o přání obyvatel, kteří nevlastní automobil.

„Jedním ze smyslů rozšíření zóny placeného parkování bylo, aby lidé více využívali městskou hromadnou dopravu, kterou jsme zracionalizovali,“ sdělil starosta.
V některých lokalitách přibyly parkovací automaty, jinde si šoféři musejí pořídit rezidentní či abonentní kartu. A jaký je o ně zájem? Jak uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová, městská policie v Chebu vydala minulý rok 55 karet. Letos je to zatím 83 karet. V jednotlivých lokalitách má být vydáno o 10 až 20 procent parkovacích karet víc než je parkovacích míst.

Změna systému parkování v širším centru města začala platit od začátku roku a dotkla se například ulic Školní či Jateční a části Valdštejnovy. Další rozšíření zóny placeného stání se plánuje od poloviny roku 2012. Nově se parkovací automaty objeví na starém městě mezi Kasárním náměstím a Májovou ulicí a dále například v ulicích Valdštejnova, Mánesova, 26. dubna, Kubelíkova, Březinova, Šlikova, Sládkova, Komenského, Obrněné brigády, Májová.

Parkovací karty pro obyvatele i firmy si lze koupit v sídle v sídle Městské policie Cheb. Karty se vydávají pro daný kalendářní rok (koncem roku tedy skončí jejich platnost), existují ale také karty, které platí kratší dobu – několik dní či třeba hodin. Takové mají podle radnice řešit nutné zábory částí komunikací, a to například při stěhování, stavbě lešení, …

Parkovací karta bude vydána nejdéle do 14 dnů od podání žádosti o její vydání. Výjimkou jsou krátkodobé parkovací karty, které budou vyřízeny na počkání.
A kolik karty stojí? Abonentní parkovací karta vyjde na pět tisíc korun za první vozidlo na rok a rezidentní parkovací karta stojí 1 200 korun za první vozidlo na rok. Existuje také univerzální parkovací karta za 10 tisíc korun na rok, která platí na místních komunikacích označených dopravní značkou Parkoviště s parkovacím automatem. Krátkodobá parkovací karta lze pořídit za 60 korun na deset hodin či za 250 korun na sedm kalendářních dní.