Od prvního května letošního roku budou moci nejen občané města na náměstí nechat své auto hodinu a půl zdarma. Chebská radnice chce tímto způsobem bojovat proti odlivu podnikatelů z města a přilákat sem nové zájemce.

„Rada města návrh na 90minutové parkování zdarma schválila," uvedl starosta města Chebu Pavel Vanoušek. „Změněná vyhláška a ceník vstoupí v platnost již 1. května. Výjimka se týká pouze parkování na chebském náměstí, nebude platit v jiných městských lokalitách, kde jsou automaty také," přiblížil starosta.

S výhledem do budoucna však město Cheb počítá s tím, že by podobné zvýhodnění mohlo platit na Kasárním náměstí.

„To bude záležet na tom, jestli bude po 1. květnu náměstí velmi přeplněné, či nikoliv. Pokud by se tak stalo, zvýhodněné parkování by se mohlo objevit i na Kasárním náměstí, kde bývá mnohdy místo," informoval starosta.

Město Cheb každý rok vybralo jen na náměstí částku za parkování více než milion korun. O kolik méně to bude po zavedení bezplatného stání, není v současnosti zatím jasné.

„Máme již připravený ceník parkovného, kdy by řidiči po bezplatné části za půlhodinu stání zaplatili 10 korun, za hodinu 20 korun a celodenní stání by je vyšlo na 60 korun," dodal starosta s tím, že bezplatným stáním chce město podpořit nejen příliv turistů do centra města, ale také podnikatelských subjektů, kterých neustále ubývá.