Dětské dny ohrozily volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu. Žádná města a obce však své nejmenší obyvatele nechtěla o jejich den plný zábavy a smíchu připravit. Někde se rozhodli uspořádat dětský den o týden dříve a někde o týden později.
Mariánskolázeňský Dům dětí a mládeže Dráček uspořádal dětský den už 15. května. Avšak Třísekerské a Drmoulské to ještě čeká. Ti den dětí kvůli volbám o týden odložili. Ve Třech Sekerách se uskuteční až v sobotu 5. června.

„Volby nám pořádání dne dětí lehce zkomplikovaly,“ uvedla starostka Tří Seker Dagmar Strnadová. „Připravovali jsme ho však s předstihem a také jsem počítala s tím, že prezident vyhlásí květnový termín voleb. Návštěvníci se mohou těšit na policejní vrtulník, ukázku hašení požáru z letadla a zásahovou jednotku. Dále jsme pro děti připravili místo pohádkového lesa cestu kolem světa za 80 minut. Budou tak moci chodit po více trasách,“ dodala Strnadová.

„Byla by škoda, kdyby děti o svůj den přišly,“ řekla Petra Novotná z Mariánských Lázní. „Se svými ratolestmi pojedu do Tří Seker na den dětí, protože mají jeden z nejbohatších programů a dětem se tam líbilo i minulý rok. Možná stihneme i drmoulský den dětí, který je už 6. června od 15 hodin na fotbalovém hřišti.“