Rozvážný Mikuláš, hodný anděl, strašidelný čert. Ti přišli v předvečer svátku svatého Mikuláše potěšit děti z očního stacionáře, stacionáře Mája a děti z dětského domova.

Ratolesti se sešly v chebské restauraci Dejavu. Více než teplo začalo být zlobivějším návštěvníkům, když zjistili, že má s sebou čert knihu hříchů. Ta totiž na každého prozradila, že byl přes rok nepořádný, odmlouval nebo se třeba neučil. Všichni ale velvyslanci pekelné říše slíbili, že se polepší, a tak si nikoho neodnesl.

„Je to moc hezká akce,“ řekla Nikolka Vlachová. Také ona čertovi, andělovi a Mikulášovi slíbila, že už bude hodná.A aby bylo vidět, že to myslí vážně, hned trojici dala malý dáreček.

Kdo se ale nebál, to byl tříletý Sam. „Věděl jsem, že si mě neodnese, protože jsem byl hodný,“ řekl.

Knihu hříchů neošálil ani ředitel očního stacionáře a správy zdravotních a sociálních služeb Robert Plachý.

„Musím říct, že jsem se čerta také bál,“ smál se. „Překvapilo mě, že bylo v knize hříchů napsáno také o mně, že jsem zlobil. Myslím si ale, že jsem byl hodný.“ Ředitel neředitel, také on se musel vykoupil písničkou. „Mikulášskou besídku pořádá Správa zdravotních a sociální služeb Cheb,“ vysvětlil Robert Plachý. „Myšlenka vzešla od nás, z očního stacionáře. Několik let jsme obdobnou akci pořádali na Ronaku. Letos jsme dostali nabídku od chebské restaurace Dejavu. Oslovili jsme tedy rodiče, zda by chtěli, aby se děti akce zúčastnily,“ popisoval. Nakonec dorazilo asi 40 dětí. „Besídku jsme mohli uspořádat na základě sponzorských darů,“ uvedl Robert Plachý. „Restaurace Dejavu poskytla prostory a občerstvení. Společnosti Poligon, hotel Bajkal a Chetes nám poskytly finance na nákup balíčků.“