Provoz útulku pro zatoulané psy je velice nákladná záležitost. Například město Cheb na něj přispívá částkou, která přesahuje milion korun. Útulek by však nemohl vůbec existovat bez pomoci samotných občanů, kteří přispívají buďto finančně, anebo věcnými dary. Posledním dobrým skutkem, který potkal chebský útulek, byla návštěva dětí ze 4. základní školy. Ty vybraly dva tisíce korun, které věnovaly útulku, a donesly také mnoho pamlsků a dobrot pro opuštěné psy.

„Jsme moc rádi, že nám lidé takto pomáhají," uvedla Marie Lokingová s tím, že každá pomoc je vítána. „Je také výborné, že učitelé podporují své žáky v tom, aby měli dobrý vztah ke zvířatům," dodala.

„Z prostředků získaných za sběr lesních plodů se děti rozhodly část věnovat psímu útulku v Horní Hraničné," uvedl pedagog ze 4. základní školy Otto Friedrich. „Poukázku v hodnotě dvou tisíc korun a další dobrůtky, hračky a přikrývky, které žáčci donesli z domova, dovezly děti přímo do útulku. S některými pejsky se mohly také pomazlit. Velkým zážitkem byla dozajista přehlídka práce psovoda s radami, jak se chovat a přistupovat k neznámým psům," dodal Friedrich.

„Bylo tu moc krásných pejsků," uvedla desetiletá Kačka z Chebu. „Pohladila jsem si jich několik a hned bych si jednoho vzala domů," dodala s radostí v hlase.

„Až budu dospělý, chtěl bych být psovodem," řekl desetiletý Martin. „Doma máme taky psa a já ho pravidelně cvičím. Za tu dobu, co ho máme, se naučil už mnoho povelů," dodal.