Studenti Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy Cheb se rozhodli, že se pokusí pomocí vlastnoručně upečených perníčků vybrat peníze na podporu hospice.

„Nápad pomoci vyšel od žáků a musím říci, že nás to potěšilo," přiblížila zrod akce vyučující Jaroslava Rambousková. A tak se dali studenti se svými vyučujícími do týdenní intenzivní práce, napekli a ozdobili perníčky, které se o víkendu vydali nabízet do ulic.

„Vyrazilo nás pět dvojic," přiblížila studentka Bára Hendrychová. „Zamrzelo nás ale, jak se lidé chovají odmítavě. Hlavně teď před Vánoci jsme čekaly, že lidé budou chtít pomoci," popsala. „Někteří lidé jsou nepříjemní, ale setkaly jsme se také s lidmi, kteří se k pomoci tomuto zařízení postavili kladně," doplnila její slova další studentka Ivanna Myhalynyuk. „Hodně nás překvapilo, že více než Češi jsou ochotni pomoci Němci a také Vietnamci. Jeden z vietnamských obchodníků nám dokonce nabídl, že můžeme být u něj v obchodě, a přesvědčoval své zákazníky, aby si za deset korun koupili perníčky." Podle studentek i vyučující Jaroslavy Rambouskové jsou lidé zřejmě přehlceni různými sbírkovými akcemi. „Navíc mnoho z nich vůbec neví, co Hospic sv. Jiří vůbec je a co znamená. Spousta lidí netuší, že pomáhá umírajícím, kteří si v konečné fázi života přejí být doma s nejbližšími," řekla Jaroslava Rambousková. Výtěžek z prodeje předají studenti na svém vánočním koncertě.