Canisterapeutický pes Jack, který po několik let působil na Chebsku, se loučí. Jeho majitelka Jindřiška Longaverová se rozhodla přestěhovat do Mostu, kde bude s canisterapií pokračovat v tamějších zařízeních.

Na Jacka budou vzpomínat především obyvatelé domovů pro seniory v Chebu, děti z logopedické třídy a vůbec všichni ti, se kterými se Jindřiška a její pes během práce setkali.

„Myslím, že jsem tady odvedla kus dobré práce a bude se mi stýskat,“ řekla Jindřiška. Dokonce se pochlubila, že zůstává v paměti těch, kteří odešli z Chebu do jiných měst.

„Paní Květuš z Carvacu i po odchodu do Aše vzpomíná na mě a Jacka. Posílám jí fotky, aby věděla, co je nového.“

Seniorka prý byla zpočátku nedůvěřivá, ale po dvou měsících návštěv se s Jindřiškou spřátelila, hlavně i díky psovi. A to je vlastně cílem canisterapie v podobě, jak probíhá na Chebsku – umožnit klientům, aby se cítili uvolněně. Za pomoci psa to jde mnohem lépe.

Zároveň se canisterapie zaměřuje i na osvětu nejen samotné práce, ale celkového chování ke zvířatům. To, že odchází Jack, ale neznamená, že canisterapie na Chebsku nebude. Už teď se k říjnovým zkouškám připravují v Chebu hned dva psi a jejich majitelky mají plán, jak tuto činnost ještě více zpropagovat.

„V tuto chvíli doufám, že můj pes zkoušky složí úspěšně. Zatím mám jen své nadšení,“ řekla jedna z nich.